خبرگزاری بخدی

امروز ٣٠ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

والی فراه: در سال گذشته با وجود مشکلات؛ دستاورد خوبی نیز به وجود آمده است

دوشنبه ٢٠ جدي ١٣٩٥ ساعت ١٥:١٩

محمد آصف ننگ والی فراه می گوید باوجود که سال گذشته مالی مشکلات در این ولایت وجود داشته اما به گفته او حکومت محلی دستاورد خوبی در بخش های مختلفی داشته است.

محمد آصف ننگ والی فراه محمد آصف ننگ والی فراه
اقای ننگ در نشستی شهری که در تالار گلچین این شهر برگزار شده بود یک بار دیگر از قاطعیت نیروهای امنیتی در این ولایت ستایش کرده و آنان را قهرمانی واقعی عنوان کرد.
او در این نشست به مردم، وکلای مردم در شورای ملی و شورای ولایتی و بزرگان قوم گزارش داده و گفت که در سال ۱۳۹۵ بیش از ۵۰ پروژه خورد و بزرگ در این ولایت تطبیق شده است.
به گفته ننگ در این سال این پروژه ها در ۸ بخش به ارزش بیش از ۲۱ میلیون دالر بوده که ۱۰،۲ میلیون دالر از بودجه اختیاری و ۱۱،۷ میلیون دالر از بودجه غیر اختیاری بوده است.
والی فراه عواید ادارات عایداتی را در سال مالی ۱۳۹۵عالی خوانده افزود با وجود تهدیدات امنیتی و کاهش بازاریابی و تجارت در فراه اداره مستوفیت توانسته است از هدف که از سوی وزارت مالیه تعین شده بود ۱۱ فیصد بالا ببرد.
ننگ همچنان گفت که اداره گمرک فراه نسبت به سال های گذشته که عواید و هدف آن تا ۲،۲ ملیارد افغانی می رسید، سال مالی گذشته توانسته است که عواید خود را از هدف تعین شده نیز بالا برده و ۴،۶ ملیارد افغانی عاید کند.
مبارزه جدی علیه مواد مخدر
محمد آصف ننگ والی فراه در نشست امروزش گفت که حکومت محلی و نیروهای امنیتی در این ولایت انگیزه بالای برای دفع عملیات دشمن و قاچاقچیان مواد مخدر دارند.
به گفته او در این اواخر مخالفان مسلح دولت تلاش کردند تا برخی از مناطق در فراه را به کنترل خود بگیرند اما نیروهای امنیتی اجازه این کار را به آنان نداد.
گفته می شود که طالبان در جریان این سال ۱۰۰ حمله ی بزرگ راه اندازی کردند اما نیروهای امنیتی با پشتبانی حکومت محلی تمامی حمله های آنان را خنثی کرده اند.

اقای ننگ در نشستی شهری که در تالار گلچین این شهر برگزار شده بود یک بار دیگر از قاطعیت نیروهای امنیتی در این ولایت ستایش کرده و آنان را قهرمانی واقعی عنوان کرد. اقای ننگ در نشستی شهری که در تالار گلچین این شهر برگزار شده بود یک بار دیگر از قاطعیت نیروهای امنیتی در این ولایت ستایش کرده و آنان را قهرمانی واقعی عنوان کرد.
والی فراه افزود که در ولسوالی بکواه ۵ فابریکه تولید و پروسس مواد مخدر که ارزش آن به ۷۷ میلیون دالر می رسید، تخریب شده است.
بر اساس معلومات ارایه شده از سوی آقای ننگ ۱۰۱ کیلوگرام هیرئین خالص و ۱۸۶ کیلوگرام مواد مخدر که به کشور ایران انتقال می شد کشف و ضبط گردیده است.
او همچنان از برنامه امنیتی جدید شامل تحکیمات و مستحکم کردن کمر بند های امنیتی در این ولایت خبر داد.
شایسته سالاری در فراه
آقای ننگ می گوید که در سال گذشته حکومت محلی به خوبی توانسته است که شایسته سالاری در این ولایت را عملی کند و در این برنامه ده ها جوان را شامل کار کرده است.
او افزود که در این سال از ۲۶۰۰ بست خالی که به رقابت آزاد گذاشته شده بود، جوانانی که تحصیل داشته اند و شایسته کار در این سمت ها بودند، به کار گماشته شده اند.
ننگ این کار را یکی از دستارد های خوب و شایسته سالاری یاد کرد و گفت که او در نظر دارد که با این کار فساد در ادارت دولتی در فراه را به حداقلش برساند.
والی فراه در آخر صحبت های خود از مردم نجیب فراه خواست تا مشارکت و اتحاد پیرامون مبارزه با فساد اداری نیز با حکومت همکار باشند.
محمد آصف ننگ گفت: جوانان بخش اعظیمی از نظام را تشکیل می دهند و در گماشته شدن آنها در بست های مختلف و همچنان کاریابی برای شان اولیت کاری اداره محلی است.
او همزمان افزود که با این وجود سال گذشته ۱۲۰۰ جوانان از لیسه ها فارغ ۱۱۰۰ نفر در دانشگاه ها و موسسات شامل شده اند که میزان فراغت و شمولیت ما به کانکور و دانشگاه ها ۹۲ فیصد بوده که این میزان بلند ترین رقم نسبت به سایر ولایات است.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks