خبرگزاری بخدی

امروز ٣٠ جدي ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

کمپاین واکسین پولیو در فراه آغاز شد

دوشنبه ٠١ قوس ١٣٩٥ ساعت ١٣:٠٧

 مقام های محلی ولایت فراه در غرب کشور می گویند که کمپاین واکسین جلوگیری از فلج اطفال (پولیو) در این ولایت آغاز شده است.

کمپاین فوق العاده واکسین پولیو تحت رییاست محمد یونس رسولی معاون و سرپرست مقام ولایت فراه رسما آغاز شد. کمپاین فوق العاده واکسین پولیو تحت رییاست محمد یونس رسولی معاون و سرپرست مقام ولایت فراه رسما آغاز شد.
محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه به خبرگزاری بخدی گفت: کمپاین فوق العاده واکسین پولیو تحت رییاست محمد یونس رسولی معاون و سرپرست مقام ولایت فراه رسما آغاز شد.
آقای مهری می گوید که در این کمپاین ۱۶۰۰ رضا کار، کار می کنند تا در قریه های دور دست فراه رفته و برای مردم تبلیغ کنند که کودکان شان را باید واکسین کنند.
به گفته سخنگوی والی فراه در این کمپاین همچنان ۴۸ کوردیناتور، ۱۸۰ سوپروایزر نیز کار می کنند.
او همچنان می گوید که پیش از این واکسین پولیو در این ولایت راه اندازی شده بود که هزاران کودک واکسین پولیو شدند اما به دلیل درگیری های اخیر در این ولایت این کمپاین بار دیگر راه اندازی شده است.
مهری افزود که در کمپاین ۵ روزه در فراه احتمال می رود که ۱۸۶۶۰۰ طفل زیر ۵ سال واکسین شود.
سخنگوی والی فراه می گوید که این کمپاین در ده ولسوالی و مرکز به مدت پنچ روز ادامه خواهد داشت، مهری همزمان افزود که در ولایت فراه تا هنوز خوشبختانه کدام شخصی مبتلا به ویروس پولیو نیست.
پیش از این اما مقام های ولایت های شرقی از جمله کنر و نورستان گفته بودند که به دلیل ناامنی ها و مسیر های دشوار گزر در این ولایت ها هزاران کودک از واکسین پولیو به دور مانده اند.
ماه گذشته اما وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده بود که برنامه جدید کمپاین واکسین جلوگیری از فلج اطفال ( پولیو) برای واکسین کردن بیش از ۵.۶ میلیون طفل زیر سن پنج سال از امروز (دوشنبه، ۱۷ عقرب) در ولایات زون های جنوب، شرق و جنوب شرقی و همچنان در تمام ولسوالی های دارای خطر بلند، آغاز شد.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks