خبرگزاری بخدی

امروز ٠١ دلو ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

شورای امنیت ملی: تخطی نظامیان پاکستانی در دیورند خلاف حقوق و موازین بین المللی است

چهارشنبه ٠٣ قوس ١٣٩٥ ساعت ١١:٠٥

 نشست شورای امنیت ملی کشور از هر نوع تخطی نظامیان پاکستانی در امتداد خط فرضی دیورند ابراز نگرانی کرده و این عمل را بر خلاف حقوق و موازین بین المللی خوانده است.

شورای امنیت ملی ضمن ابراز تأثر عمیق بخاطر این حادثۀ المناک، این عمل نابخشودنی را کار دشمنان مردم افغانستان، جنایت علیه بشریت و تلاش برای نفاق افگنی دانست شورای امنیت ملی ضمن ابراز تأثر عمیق بخاطر این حادثۀ المناک، این عمل نابخشودنی را کار دشمنان مردم افغانستان، جنایت علیه بشریت و تلاش برای نفاق افگنی دانست
ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای گفته است که جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور عصر دیروز در ارگ دایر شد و در این نشست تخطی نظامیان پاکستانی در امتداد دیورند مورد بررسی قرار گرفته است.
در خبرنامه آمده است: شورای امنیت ملی با بررسی تخطی های نظامیان پاکستان در امتداد خط فرضی دیورند، هر نوع تخطی را در این مناطق بر خلاف حقوق و موازین بین المللی خوانده و آنرا سبب نگرانی دانسته، و هدایت لازم را به ارگان های ذیربط صادر کرد.
همچنان شورای امنیت ملی حملۀ وحشیانه در مسجد باقرالعلوم را به شدیدترین الفاظ محکوم کرد و ضمن اتحاف دعا بر روح شهدای حادثه مذکور، مراتب همدردی و تسلیت عمیق خویش را به خانواده های شهداء ابراز کرد.
شورای امنیت ملی ضمن ابراز تأثر عمیق بخاطر این حادثۀ المناک، این عمل نابخشودنی را کار دشمنان مردم افغانستان، جنایت علیه بشریت و تلاش برای نفاق افگنی دانست.
در این جلسه وزرای سکتور دفاعی و امنیتی در مورد وضعیت امنیتی کشور به ویژه ولایات هلمند، ننگرهار، ارزگان، فراه، قندهار، غور، فاریاب، بادغیس و قندوز گزارش ارائه کردند.
شورای امنیت ملی ضمن قدردانی از شجاعت و فداکاری نیروهای دلیر دفاعی و امنیتی، تهدیدات امنیتی را در سطح کشور به صورت همه جانبه بررسی نمود و به منظور نابودی دشمنان و جلوگیری از گسترش تهدیدات، به ارگانهای ذیربط هدایات لازم صادر کرد.
در این نشست گزارش پلان اصلاحی پولیس محلی مورد ارزیابی همه جانبه قرار گرفت و با تمجید از پیشرفت های قابل ملاحظه در روند ایجاد اصلاحات پولیس محلی، به وزارت امور داخله هدایت داده شد تا مطابق طرزالعمل از قبل تصویب شده، روند اصلاحات پولیس محلی را در اسرع وقت نهایی سازد.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks