خبرگزاری بخدی

امروز ٠١ دلو ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

یوناما: کمیشنران جدید کمیسیون های انتخاباتی به گونه شفاف و بی طرف کار کنند

چهارشنبه ٠٣ قوس ١٣٩٥ ساعت ١٠:٣٨

 دفتر معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یونما) ضمن استقبال از گزینش کمیشنرهای جدید در کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی تاکید کرده که کمیشنران جدید به گونه شفاف و بی طرف کار کنند.

در خبرنامه آمده است که این اقدام برای سرعت بخشیدن اصلاحات انتخاباتی و برگزاری انتخابات شفاف تحت شعاع قانون بسیار مهم می‌ باشد در خبرنامه آمده است که این اقدام برای سرعت بخشیدن اصلاحات انتخاباتی و برگزاری انتخابات شفاف تحت شعاع قانون بسیار مهم می‌ باشد
یوناما با نشر خبرنامه ای گزینش چهره های جدید در کمیسیون های انتخاباتی را یک قدم مهم برای تأمین شفافیت در انتخابات و جلب اعتماد مردم به ارگان‌های انتخاباتی در کشور خوانده ‌است.
در خبرنامه آمده است که این اقدام برای سرعت بخشیدن اصلاحات انتخاباتی و برگزاری انتخابات شفاف تحت شعاع قانون بسیار مهم می‌ باشد.
تادامیچی یاماموتو، نماینده ویژه بان‌ کی مون برای افغانستان، تأکید کرده‌ که کمیسیون‌های انتخاباتی مسوولیت مهم دارند که جدول زمان ‌بندی انتخابات را آماده ساخته و زمینه را برای اشتراک وسیع مردم فراهم بسازند.
یاماموتو گفته یوناما، کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی را تشویق می‌ کند تا با تمامی کارمندان این کمسیون‌ها به‌ گونۀ شفاف و بی ‌طرف کار کنند.
یونما گفته است که برای پیشبرد انتخابات تحت رهبری افغانستان و بهتر شدن روند آن کمک‎های تخنیکی اش را ادامه می‌دهد.
این در حالی است که دیروز ریاست جمهوری کشور از میان ۳۲ عضو پیشنهادی کمیته گزینش ۷ نفر را به حیث اعضای جدید کمسیون مستقل انتخابات و ۵ نفر را به حیث اعضای جدید کمسیون شکایات انتخاباتی برگزید.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks