خبرگزاری بخدی

امروز ٠١ دلو ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

ریاست جمهوری اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی را معرفی کرد

یاسر زندگی - کابل
سه شنبه ٠٢ قوس ١٣٩٥ ساعت ١٦:٠٩

 محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور بعد از چاشت امروز (سه شنبه) ۷ عضو کمیسیون مستقل انتخابات و ۵ عضو کمیسیون رسیدگی شکایات انتخاباتی را معرفی کرد.

رییس جمهورغنی پس از روز چانه زنی با رهبران سیاسی و نهاد های مدنی این افراد را از میان ۳۲ چهره پیشنهادی انتخاب کرده است. رییس جمهورغنی پس از روز چانه زنی با رهبران سیاسی و نهاد های مدنی این افراد را از میان ۳۲ چهره پیشنهادی انتخاب کرده است.
در مراسمی که به همین مناسبت در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود، اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی با حضور مقام های دولتی سوگند وفا داری یاد کردند.
رییس جمهورغنی پس از چند روز چانه زنی با رهبران سیاسی و نهادهای مدنی، اعضای جدید کمیسیون انتخابات را از میان ۳۲ چهره پیشنهادی انتخاب کرده است.
پیشتر (۲۰ عقرب) کمیته گزینش ۲۱ نفر را برای گزینش ۷ عضو کمیسیون مستقل انتخابات و ۱۵ نفر را برای گزینش ۵ عضو کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی به ریاست جمهوری معرفی کرده بود.
دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای اسامی اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی را اعلام کرده است.
برای عضویت کمیسیون مستقل انتخابات، نجیب الله احمدزی ولد حاجی عمر خان برای مدت ۵ سال، عبدالقادر قریشی ولد عبدالواسع برای مدت ۵ سال، ملیحه حسن بنت غلام حسن برای مدت ۵ سال، وسیمه بادغیسی بنت عبدالغفور برای مدت ۵ سال، معاذالله دولتی ولد فتح محمد برای مدت ۳ سال، رفیع الله بیدار ولد بنارس خان برای مدت ۳ سال و گلا جان عبدالبدیع صیاد ولد محمد یوسف برای مدت ۳ سال انتخاب شده اند.
همچنان برای عضویت در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، غلام دستگیر هدایت ولد محمد علم خان برای مدت ۵ سال، عبدالبصیر فایز ولد غلام سرور برای مدت ۵ سال، علی رضا روحانی ولد عبدالرزاق برای مدت ۵ سال، حمیرا حقمل بنت نصرالله خان برای مدت ۳ سال و عبدالعزیز آریایی ولد سلطان محمد برای مدت ۳ سال انتخاب شده اند.
ریاست جمهوری در حکم تازه از اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی خواسته تا در نخستین جلسه خود رییس، معاون و منشی کمیسیون ها را انتخابات کرده و بر اساس قانون اساسی و قانون انتخابات آغاز به کار کنند.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks