خبرگزاری بخدی

امروز ٠١ دلو ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

"گزینش کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی سلیقویست"

راضیه وفایی - کابل
يكشنبه ٢٣ عقرب ١٣٩٥ ساعت ٢٠:٤٤

 انجمن والیان کشور اعلام کرده است که کار کمیته گزینش کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی سلیقوی است و حکومت نباید خلاف قانون در کمیسیون انتخابات دخالت کند.

در خبرنامه از قانون شکنی حکومت بعنوان مسال دست اندازی در کمیسیون انتخابات نام برده شده است. در خبرنامه از قانون شکنی حکومت بعنوان مسال دست اندازی در کمیسیون انتخابات نام برده شده است.
دفتر مطبوعاتی این انجمن با نشر خبرنامه ی نوشته است که حکومت وحدت ملی خلاف قانون تشکیل شده که در این اواخر با وجود نقض قانون اساسی، در تضاد با قانون مصروف سیاسی سازی نهاد های ملی می باشد.
در خبرنامه از قانون شکنی حکومت بعنوان مسال دست اندازی در کمیسیون انتخابات نام برده شده است.
آنان (انجمن والیان) از سیاسی شدن نظام انتخاباتی ابراز نگران کرده و گفته است که اگر حکومت وحدت ملی از قانون شکنی ها دست بردار نشود، بحران سیاسی گسترده تر از قبل خواهد شد.
در خبرنامه والیان آمده است که این انجمن کميته ی گزينش کميشنران براى کميسيون هاى انتخاباتى را خلاف قانون دانسته و کار آن را غيرشفاف و سليقوى مى دانند.
انجمن والیان همچنان از کار کرت های حکومت انتقاد کرده و از همه احزاب سياسى، جوامع مدنى، شوراى ملى، شخصيت هاى سياسى خواسته است تا جلو کارکردهاى غيرقانونى حکومت را بگيرند.
کميته گزینش به تاريخ ١٢ عقرب، بالای مرحله نهايى گزينش اعضاى کميسيون هاى انتخاباتى کار را آغاز کرده بود که به تاريخ ١٩ عقرب کارش تمام شد و هردو فهرست را که مجموعاً ٣٦ تن درآن شامل بودند، به رييس جمهور سپرد.
محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور نیز از تمامی افراد گزینش شده هفت تن را به کميسيون مستقل انتخابات و پنج نفر دیگر را به کميسيون شکايات انتخاباتى انتخاب خواهد کرد.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks