خبرگزاری بخدی

امروز ٠١ دلو ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

غنی: مداخله در روند کاری کمیته گزینش جرم است و پیگرد قضایی خواهد داشت

دوشنبه ٢٦ ميزان ١٣٩٥ ساعت ١٥:١٣

 محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور در دیدار با اعضای کمیته گزینش کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی تاکید کرده که هر گونه مداخله سیاسی در روند کاری این کمیته جرم است و مجرم مورد پیگرد عدلی و قضایی قرار خواهد گرفت.

او گفت که کار کمیتۀ گزینش باید با شفافیت کامل انجام شود، تا مردم بالای کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی، اعتماد کنند او گفت که کار کمیتۀ گزینش باید با شفافیت کامل انجام شود، تا مردم بالای کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی، اعتماد کنند
ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای گفته است که رییس جمهورغنی قبل از ظهر امروز (دوشنبه) به اساس درخواست کمیتۀ گزینش، با اعضای این کمیته دیدار کرده و در مورد روند کاری این کمیته گفتگو کرده است.
رییس جمهور خطاب به اعضای کمیتۀ گزینش گفته: استقلالیت شما را صد در صد حمایت می کنم و هر کسیکه در این پروسه مداخله کند، مجرم محسوب می شود و تحت پیگرد عدلی و قضایی قرار می گیرد.
آقای غنی ضمن تشکری از شیوۀ اصولی و شفاف کار کمیتۀ گزینش، گفت: هیچ نوع مداخله سیاسی در این روند اجازه نیست، من هیچگونه سفارشی را روی کسی ندارم و مداخله در این روند جرم است.
این در حالی است که پیشتر نیز نهادهای مدنی و ناظر بر انتخابات از هرگونه مداخله سیاسی و حکومتی در کار گزینش کمیشنران کمیسیون های انتخاباتی ابراز نگرانی کرده اند.
در همین حال در خبرنامه آمده است که جاوید رشیدی، رییس کمیتۀ گزینش به رییس جمهور اطمینان داد که اصل بی طرفی در انتخاب کاندیدان رعایت خواهد شد.
آقای رشیدی گفته است که تا اکنون هیچگونه مداخله در کارکرد آنان نشده است.
رییس کمیتۀ گزینش در ادامه گفت: ما در چند مرحله روی اسناد کاندیدان کار می کنیم و مرحله نهایی بر اساس قانون انتخابات و معیارها و طرزالعمل های مشخص، فهرست بندی و در زمان معین، نهایی می شود.
از سویی هم خانم ماری اکرمی، یک تن از اعضای کمیتۀ گزینش گفته خانم های که برای عضویت در کمیسیون های انتخاباتی درخواست داده اند، دارای تحصیلات عالی اند و او ابراز امیدواری کرده که از آدرس خانم ها افراد شایسته و توانا انتخاب شوند.

او گفت که کار کمیتۀ گزینش باید با شفافیت کامل انجام شود، تا مردم بالای کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی، اعتماد کنند او گفت که کار کمیتۀ گزینش باید با شفافیت کامل انجام شود، تا مردم بالای کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی، اعتماد کنند
در همین حال رییس جمهورغنی گفته که این پروسه به صورت شفاف انجام شود و انتخاب کاندیدان هم از طریق مصاحبه با شفافیت کامل و در حضور داشت نمایندگان ارگان های مختلف صورت گیرد.
او گفت که کار کمیتۀ گزینش باید با شفافیت کامل انجام شود، تا مردم بالای کمیسیون های انتخابات و شکایات انتخاباتی، اعتماد کنند.
رییس جمهور غنی از علاقمندی زنان بخاطر شمولیت در این روند ستایش کرده، گفت: از اینکه زنان در این پروسه از خود علاقمندی نشان داده اند، خرسند هستم زیرا اکنون زنان افغان به نمایندگی از خود صدای خویش را بلند کرده و صحبت می کنند.
آقای غنی گفت که تمام آمادگی ها برای برگزاری انتخابات شفاف و فراگیر روی دست گرفته شده است.
این در حالی است که کمیته گزینش کمیسیون های انتخاباتی به تاریخ ۱۷ میزان آغاز به کار کرد و صدها تن برای عضویت در کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی درخواست داده اند.
قرار است کمیته گزینش از میان متقاضیان، اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی را انتخاب کند.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks