خبرگزاری بخدی

امروز ٠١ دلو ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

فرشته‌ حسینی؛ برنده‌ جایزه‌ی 'بهترین بازیگر زن' جشنواره‌ی فلم مراکش شد

دوشنبه ٢٢ قوس ١٣٩٥ ساعت ١٦:٥٣

 فرشته حسینی، بازیگر زن افغانستانی در شانزدهمین جشنواره جهانی فلم مراکش، برنده جایزه‌ی 'بهترین بازیگر زن' برای بازی در فلم ( رفتن) شد.

فرشته حسینی فرشته حسینی
شانزدهمین دوره جشنواره فیلم مراکش، با معرفی برندگان به پایان رسید، جشنواره فیلم مراکش از بزرگترین جشنواره های آفریقا است که ریاست این دوره بر عهده بلا تار، کارگردان اهل مجارستان بود.
در این دوره فرشته حسینی بازیگر زن افغانستانی فیلم رفتن( Parting) به کارگردانی نوید محمودی که محصول مشترک ایران و افغانستان است توانست جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را از آن خود کند .
فرشته حسینی ۱۹ ساله در ایران تولد شده و مدت ۱۰ سال در شهر تهران، پایتخت آن کشور در صنف‌های هنر پیشه‌گی اشتراک کرده است. او در زمان کودکی در چندین نقش‌ ظاهر شد و همچنین در فلم‌های کوتاه نیز بازیگری کرده است.
فلم "رفتن" به کارگردانی نوید محمودی و تولید برادرش جمشید محمودی توسط یک شرکت تولیدی مشترک افغانستان – ایران در سال ۱۳۹۴ – ۱۳۹۵ تولید شد، پخش بین‌المللی این فیلم را شرکت فرانسوی "دریم لب" به مدیریت نسرین میرشب برعهده دارد.
این فلم در ماه اکتوبر در جشنواره‌ء بین‌المللی فلم بوسان رونمایی شد و به عنوان نماینده‌ی افغانستان به بخش‌ فلم‌های خارجی زبان اسکار نیز معرفی شده بود.
در این فلم به داستان عشق و مهاجرت دو جوان افغان و مشکل‌های‌ مهاجرت پرداخته شده است.
داستان این فلم طوری است که دو جوان افغان، فرشته و نبی، عاشق همدیگر استند. فرشته باید با فامیلش افغانستان را به قصد پناهنده شدن در ایران، ترک کند و پس از آن نبی تصمیم می‌گیرد که به صورت غیرقانونی به دنبال فرشته به ایران برود تا فرشته را با خود از راه ترکیه به امید یک زندگی خوب به اروپا ببرد.
افغان فلم در سال‌های اخیر افغانستان چندین فلم را که از سوی کارگردانان افغان در خارج از این کشور تولید شده، به جشنواره‌های بین‌المللی معرفی کرده است و این می ‌تواند حضور افغانستان را در جشنواره‌های بین‌المللی افزایش دهد.
از سویی هم در جشنواره فلم مراکش بهترین بازیگر مرد گروه بازیگری heart stone از دانمارک انتخاب شد و دو فیلم از سینمای چین موفق شدند جوایز اصلی جشنواره را تصاحب کنند.
خبرگزاری بخدی

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks