خبرگزاری بخدی

امروز ٠١ دلو ١٣٩٥
برنامۀ ملی میثاق شهروندی
Position Title: Communication Officer (Re announced Position Title: Senior Communication Officer (Re announced)
ترمیم وحفظ و مراقبت 65 پروژه برنامه همبستگی ملی در ولایت کنر
په لوګر کی د ملی پیوستون د څارنې، ساتنې اوکارموندنې له لارې 15 پروژې بیاورغول شوی

غنی در نشست "حمایت از میراث های فرهنگی در معرض خطر" به امارات متحده عربی رفت

جمعه ١٢ قوس ١٣٩٥ ساعت ١٤:٢١

 محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در یک سفر رسمی همرا با یک هییت بلند پایه دولتی به امارات متحده عربی رفته است.

بر اساس آمار سازام یونسکو افغانستان، کشوریست که بیشتر مکان هایش در معرض خطر گروهک تروریستی القاعده است، نیاز شدید به محافظت از گنجینه‌های تاریخی خود دارد. بر اساس آمار سازام یونسکو افغانستان، کشوریست که بیشتر مکان هایش در معرض خطر گروهک تروریستی القاعده است، نیاز شدید به محافظت از گنجینه‌های تاریخی خود دارد.
ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ی نوشته است که آقای غنی بنا به دعوت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رییس دولت امارات متحده عربی به آن کشور سفر کرد.
در خبرنامه آمده است که شیخ خلیفه آقای غنی را برای اشتراک در نشست "حمایت از میراث های فرهنگی در معرض خطر" به امارات متحده عربی خواسته است.
بر اساس آمار سازام یونسکو افغانستان، کشوریست که بیشتر مکان هایش در معرض خطر گروهک تروریستی القاعده است، نیاز شدید به محافظت از گنجینه‌های تاریخی خود دارد.
آنان قبل از چاشت امروز (جمعه ۱۲ قوس) به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی رفته اند.
کنوانسیون حمایت از میراث های فرهنگی و طبیعی جهان، میراث جهانی که از آن به عنوان میراث مشترک بشریت نیز یاد می ‌شود، در برگیرنده دو بخش به نام های میراث فرهنگی و میراث طبیعی می ‌باشد.
در این نشست که در امارات متحده عربی دایر می شود بیشتر روی مسایل مانند: آثار معماری، مجسمه سازی یا نقاشی در بناها، عوامل و بناهایی که جنبه باستانی دارند، کتیبه‌ ها، غار ها و مجموع عواملی که از نظر تاریخی، هنری و علمی دارای ارزش جهانی استثنایی گفتگو می شود که این آثار برای جهانیان با ارزش می باشند.
گفته می شود که رییس جمهوری افغانستان در این سفر را صلاح‌ الدین ربانی وزیر خارجه، عبدالسلام رحیمی رییس عمومی ادارۀ امور، اجمل غنی مشاور ریاست جمهوری و محمد هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری همراهی می‌ کنند.

اشتراک با دوستان:

پرينت

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

تبلیغات

وضعیت هوا

صفحه فیس بوک ما

خبرگزاری بخدی

تازه ترين تحولات افغانستان و منطقه ديزاين و توسعه وبسايت توسط TechSharks