خبرگزاری بخدی

منو
بازسازی

۴۸ پروژه انکشافی به ارزش ۴۰۰ میلیون افغانی در وزارت احیا و انکشاف دهات امضا شد

در تاریخ:
یکشنبه ۱ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 وزارت احیا و انکشاف دهات کشور قرار داد ۴۸ پروژه انکشافی را با شرکت های خصوصی امروز(یک شنبه ۱ حوت) امضا کرد.


انجنیر نصیر احمد درانی وزیر احیا و انکشاف دهات در کنفرانس خبری امروز گفت که ارزش مجمعوی این پروژه ها حدود ۴۰۰ میلیون افغانی است.
آقای درانی افزود که این پروژه ها قرار است در ۲۱ ولایت افغانستان عملی شود.
به گفته درانی پروژه ها شامل ساخت پل ها، پلچک ها، مرکز فرهنگی، سرک های کانکریتی، کانال های آب، سربندهای آب، دیوار های استنادی و محافظتی می باشد.
درانی همچنان گفت که این برنامه ها قرار است در ولایت های پنجشیر، کاپیسا، غور، کنر، ننگرهار، بلخ، قندوز، سمنگان، تخار، بدخشان، کابل، لغمان، پکتیا، پکتیکا، هرات، بامیان و بغلان تطبیق شود.
به گفته او هزینه مجموعی این پروژه ها ۴۱۳میلیون افغانی می باشد که از سوی بانک انکشاف آسیایی، کمک مالی هندوستان و بودجه وزارت احیا و انکشاف دهات پرداخت می گردد.
وزیر احیا و انکشاف دهات همچنان افزود که شرکت ها مکلف هستند تا این پروژه ها را در مدت سه تا شش ماه تطبیق و به بهره برداری برسانند.
او افزود که درجریان ساخت و تطبیق این پروژه ها بیش از یکصد هزار روز کاری ایجاد شده و بیش از ۳۰۰هزار نفر از آن به صورت مستقیم و غیر مستقیم مستفید می شوند.
نصیر احمد درانی می گوید که در سال ۱۳۹۵با در نظر داشت مشکلات وچالش های فرا راه حکومت، برای وزارت احیا وانکشاف دهات سال پردست آورده بود.
به گفته او در جریان این سال بیش از یازده هزار پروژه انکشافی در کشور در ولایت های مختلف و ناامن افغانستان تطبیق و به بهره برداری سپرده شده است.
درانی در کنفرانس خبری امروز ابراز امیدواری کرد که این وزارت بتواند در جریان سال پیش رو نیز برنامه های بیشتر انکشافی را در ولایت ها و ولسوالی های ناامن تطبیق کند.
گفته می شود که وزارت احیا وانکشاف دهات بیشترین توجه برای تقویت زنان روستایی داشته و تاحال برای ۶۸هزار زن روستایی کارهای دایمی را ایجا کرده است.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks