خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

۴۱ کشته و ۱۵۸ زخمی در حمله طالبان به قوماندانی امنیه پکتیا

در تاریخ:
سه شنبه ۲۵ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

وزارت امور داخله کشور اعلام کرد که در نتیجه حمله مهاجمان انتحاری به قوماندانی امنیه ولایت پکتیا، ۴۱ تن به شمول جنرال توریالی عبدیانی، قوماندان امنیه این ولایت کشته شده و ۱۵۸ تن دیگر زخمی شدند.

مراد علی مراد، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله کشور بعد از چاشت امروز (سه‌شنبه) در یک نشست خبری در کابل گفت که در این حمله گروهی طالبان، ۲۱ افسر و سرباز امنیتی و ۲۰ غیرنظامی کشته شده اند.

آقای مراد گفت که در میان زخمی‌های این رویداد ۴۸ نیروی امنیتی و ۱۱۰ غیرنظامی شامل اند.

به گفته معین ارشد امنیتی وزارت داخله کشور، طالبان آخرین توان شان را در حمله به مرکز قوماندانی امنیه ولایت پکتیا به کار گرفته بودند.

حوالی ساعت ۹:۴۰ دقیقه صبح امروز سه‌شنبه ۷ مهاجم انتحاری به مقر قوماندانی امنیه پکتیا حمله کردند، در نخست دو مهاجم انتحاری موترهای مملو از مواد انفجاری را در نزدیکی ورودی ساختمان قوماندانی امنیه یکی پی دیگری منفجر کردند.

پس از این دو انفجار ۵ مهاجم انتحاری دیگر وارد ساختمان شده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

درگیری میان دو طرف ساعت‌ها طول کشید و سرانجام تمامی مهاجمان از سوی نیروهای امنیتی از پا درآمدند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفت و با نشر اعلامیه‌ای گفته اند که تلفات سنیگینی را بر نیروهای امنیتی وارد کرده اند.

واکنش ریاست جمهوری

ارگ ریاست جمهوری در واکنش به حملات انتحاری طالبان، این حملات را محکوم کرده و گفته درحالی که حکومت با رویکرد به ارزش های صلح و حقوق بشری به آینده نگاه می کند، تروریستان به تداوم جنگ تاکید دارند.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است که طی هفت ماه گذشته، دشمن در نقاط مختلف کشور متحمل تلفات سنگین و شکست فاحش شده است و در روزهای اخیر سربازان کشور از چندین مورد رویداد تروریستی جلوگیری کردند.

در خبرنامه گفته شده که ” تروریستان جنایتکار در موج تازه ای جنایت های شان، شماری از هموطنان ما را در ولایت های پکتیا وغزنی به خاک و خون کشاندند.”

رییس جمهورغنی گفته:” درحالیکه حکومت با رویکرد به ارزش های صلح و حقوق بشری به آینده نگاه می کند، تروریستان به تداوم جنگ تاکید دارند. ما در مقابل این جنایتکاران ایستاده گی نموده، از وجب وجب خاک خویش دفاع و اجازه نخواهیم داد تا کشور ما لانۀ امن برای تروریستان و حیات خلوت برای حامیان شان شود.”

آقای غنی مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده جنرال توریالی عبدیانی قوماندان امنیه ولایت پکتیا و خانواده های سایر قربانیان این رویداد ابراز کرده است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

رییس جمهورغنی به پکتیا رفت

میزان ۳۰, ۱۳۹۶

قوماندان امنیه پکتیا در حمله گروهی مهاجمان انتحاری کشته شد

میزان ۲۵, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks