خبرگزاری بخدی

منو
علم و فن آوری

۳۰۰ کارمند دولتی از یک دوره آموزشی حکومت داری الکترونیکی سند فراغت گرفتند

در تاریخ:
چهارشنبه ۸ ثور ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 سه صد کارمند دولتی وزارت خانه های کشور پس از سپری کردن یک دوره آموزشی تحت عنوان( حکومت داری الکترونیکی) سند فراغت به دست آوردند.

این برنامه از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور راه اندازی شده بود.
در مراسم فراغت این کارمندان احمد ضیا مسعود نماینده ی فوق العاده رییس جمهور، عبدالرزاق وحیدی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و شماری از مقام های حکومت حضور داشتند.
آقای مسعود در این مراسم گفت: دوره آموزشی حکومت داری الکترونیکی یک کار نیک بوده و با وسایل و فرایند مدرن می توانیم که از فساد اداری، زمان گیری پروسه ها و اجرائات اداری جلوگیری شود.
او برای ۳۰۰ کارمند که از این پروسه فارغ شده اند ضمن تبریکی نیز گفت که با الکترونیکی شدند ادارات دولتی بتوانند عرضه خدمات بهتر برای شهروندان شود.
آقای مسعود افزود، بعد از تفاهم نامه که بین وزارت خانه ها و نهاد های مستقل دولتی امضا شده مردم کشور از کارکرد کارمندان ادارات راضی هستند.
در همین حال عبدالرزاق وحیدی، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در این مراسم گفت: با هدایت و رهنمایی های آقای مسعود نماینده فوق العاده رییس جمهور برای مدرن سازی ادارات و نهاد های دولتی، ساخت این پروسه الکترونیکی را به اجرا گذاشتیم تا برای شهروندان سهولت ایجاد شود.
از سویی هم فریده مومند، وزیر تحصیلات عالی نیز در این مراسم از موثریت تطبیق حکومتداری الکترونیکی در این وزارت سخن گفته که اجرای موفقانه امتحانات کانکور سال گذشته می ‌توان موثریت حکومتداری الکترونیکی را احساس کرد.
این ۳۰۰ کار مند نهادهای مستقل دولتی و وزارت ‌خانه‌های کشور به خاطر ارتقای ظرفیت و مدرن سازی ادارات شان طی چند ماهِ گذشته آموزش‌های حکومتداری الکترونیکی را فرا گرفتند.
این کارمندان در دروه‌های آموزشی، استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی را به خاطر ارائه خدمات مطلوب برای شهروندان، امنیت تکنالوژی، هماهنگی و تامین ارتباطات الکترونیکی میان ادارات و نهادهای همکار و دیگر ضروریات در این پروسه آموزش دیده اند.
وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در گفته هایش افزود که این سلسله آموزشی حکومتداری الکترونیکی برای کارمندان ادارات دولتی به کمک مالی بانک جهانی و اداره انکشافی ایالات متحده امریکا تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks