خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

کمیسیون تدارکات ملی ۱۳ قرارداد را به ارزش سیزده و نیم میلیارد افغانی منظور کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۲۷ جدی ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 ارگ ریاست جمهوری کشور اعلام کرد که در جلسه کمیسیون تدارکات ملی شام روز گذشته در ارگ، ۱۳ قرارداد به ارزش حدود ۱۳.۵ میلیارد افغانی منظور شده است.

دفتر مطبوعاتی ارگ با انتشار خبرنامه ای گفته است که این قراردادها شامل پنج لین انتقال برق از ولایت غزنی الی ولایت قندهار، ساختمان فاز دوم شبکه آب‎رسانی شهر ایبک ولایت سمنگان و حفاری، بازسازی، آزمایش و تجهیز دو حلقه چاه در ساحه معدن یتیم طاق شبرغان می باشد.
همچنان تدارک پنجصد و پنجاه هزار لیتر تیل دیزل و پترول مورد ضرورت وزارت معارف و پنج قرارداد مواد اعاشوی وزارت دفاع ملی و چهار قرارداد مواد اعاشوی وزارت امور داخله از جمله قرارداد های منظور شده است.
در خبرنامه آمده است که کمیسیون تدارکات ملی پیشنهاد وزارت انرژی و آب را مبنی بر فسخ قرارداد پروژه مایکرو هایدل ولسوالی څمکنی ولایت پکتیا و نیز فسخ قرارداد نظارت و ارزیابی یونت‎های نمبر یک و سه و پرزه جات احتیاطی بند نغلو را که از شرکت برشنا پیشنهاد گردیده بود، مورد تایید قرار داد.
کمیسیون تدارکات ملی به وزارت مالیه و شرکت برشنا تذکر داده که در زمینۀ تمویل هزینه مالی احیای مجدد بند برق نغلو توجه لازم داشته باشند.
همچنان کمیسیون تدارکات ملی اعطای قرارداد تدارک روغنیات شرکت افغان تیلی کام را صرف برای مدت دو ماه جهت رفع نیازمندی‎های لازم منظور و فیصله کرد تا این قرارداد به داوطلبی دوباره گذاشته شود.
گفته شده رییس‎جمهور کشور در این زمینه وزارت‏های صحت‏ عامه و زراعت، آبیاری و مالداری را مکلف ساخت تا معیارهای خریداری مواد غذایی وارداتی وزارت دفاع ملی را بررسی کنند.
او هم‎چنان هدایت داد که برای تثبیت قیمت‎های واقع بینانه احتیاج آن وزارت، میکانیزم مؤثر ایجاد شود.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks