خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

کمیسیون تدارکات ملی ۱۰ قرارداد به ارزش حدود ۲ میلیارد افغانی را منظور کرد

در تاریخ:
چهارشنبه ۲۲ سنبله ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد که در جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمد اشرف غنی، ریاست جمهوری کشور ۱۰ قرارداد به ارزش مجموعی حدود ۲ میلیارد افغانی منظور شده است.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است که جلسه کمیسیون تدارکات ملی شام روز گذشته دایر شد که قرارداد های زیر شامل بازسازی سرک از قلعه نو الی ولسوالی آب کمری ولایت بادغیس به طول ۱۵ کیلومتر و فرش اسفالت، ساختمان سرک باغ پل جوی غلامان ولایت فراه و ساختمان سرک دهنه آبدره ولایت میدان وردک بطول ۱۰ کیلومتر به امضا رسیده است.

همچنان قرارداد بازسازی بخش دوم سرک دو آب الی دهنه پیار الی مندول ولایت نورستان و اعمار قسمت اول سرک دوشی الی بامیان به طول ۲۱ کیلومتر که قبلا به گونه مشروط منظور گردیده بود و در این جلسه بطور نهایی با تخفیف پنجصد هزار دالر در قیمت قرارداد تصویب شد.

در خبرنامه آمده است که پروژه خدمات مشورتی برای تطبیق شاهراه اتصالی شمال (ترانس هندوکش)، خریداری ده هزار تن قیر برای پروژه های شاروالی کابل با صرفه جویی حدود ۱۰۰ میلیون افغانی، اعمار فابریکه محلولات زرقی در ولایت کابل از طریق تصدی ساختمانی بنایی و قرارداد خدمات امنیتی برای هوتل انترکانتیننتال مشروط بر بایومتریک پرسونل امنیتی شرکت عرضه کننده خدمات امنیتی به تصویب رسیده است.

در این جلسه همچنان پروژه دیزاین، تهیه، نصب و تکمیل لین انتقال ۱۱۰ کیلو ولت برق ولایت کندهار که توسط د افغانستان برشنا شرکت پیشنهاد گردیده بود جهت بررسی بیشتر از سوی کمیسیون اعاده شد.

رئیس جمهور غنی در این مورد تاکید ورزید که د افغانستان برشنا شرکت باید به یک موسسه درجه اول عرضه خدمات مبدل شد بناً نیاز است تا ظرفیت مطلوب منابع بشری و عرضه خدمات در آن ایجاد شود.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks