خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

کمک ۴۰۰ میلیون دالری بانک جهانی به افغانستان برای مدیریت بحران کرونا

در تاریخ:
جمعه ۱۹ ثور ۱۳۹۹
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور، بانک جهانی اعلام کرده است که ۴۰۰ میلیون دالر را برای مدیریت بحران ناشی از این ویروس به افغانستان به‌صورت بلاعوض کمک می‌کند.

در خبرنامه‌ای که از سوی بانک جهانی به نشر رسیده، آمده است که هیأت مدیره‌ی این بانک، این بسته‌ی کمکی را دیروز (پنج‌شنبه، ۱۸ ثور) تصویب کرده است.

به نقل از خبرنامه، از مجموع این ۴۰۰ میلیون دالر، ۱۶۰ میلیون آن کمک اداره‌ی انکشاف بین‌المللی که بخش فراهم‌کننده‌ی کمک‌های مالی گروه بانک جهانی برای فقیرترین کشورهای جهان است، می‌باشد.

این بانک گفته است که ۲۴۰ میلیون دالر دیگر آن کمک صندوق بازسازی افغانستان است که بانک جهانی به نمایندگی تمویل‌کنندگان بین‌المللی مدیریت آن را به‌عهده دارد.

براساس اعلام بانک جهانی، این کمک‌ها در چارچوب «برنامه‌ی پالیسی انکشاف مشوقه‌ها» در افغانستان به‌مصرف خواهد رسید. هدف از این کمک بلاعوض، علاوه بر مدیریت بحران ناشی از ویروس کرونا در افغانستان، حفظ و تداوم روند اصلاحات در بخش‌های اقتصادی و مالی و حمایت از دولت افغانستان خوانده شده است.

این بانک تأکید کرده است که افغانستان در جریان سال ۲۰۲۰ میلادی به‌دلیل تأثیرات ناگوار بحران جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر اوضاع کشور، با ابهامات متعددی روبه‌رو است.

بانک جهانی در اعلامیه‌ی خود افزوده است که مسدودشدن مرزها، توقف خدمات ترانسپورتی و کالاهای ترانزیتی و وضع قیود بر بازبودن بازارها تأثیرات منفی بر وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت.

علاوه بر این‌ها، بانک جهانی تأکید کرده است که فقر گسترده و ابهامات سیاسی و امنیتی وضعیت اقتصادی افغانستان را با ابهامات روبه‌رو می‌کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

کرونا در افغانستان؛ بیش از ۶ هزار نفر مبتلا شده اند

ثور ۲۶, ۱۳۹۹

مجروح: عدم رعایت قرنتین به معنای رسیدن به اوج بیماری کرونا است

ثور ۲۱, ۱۳۹۹

تعداد مبتلایان به کرونا در کشور از مرز ۴۰۰۰ هزار تن گذشت

ثور ۲۰, ۱۳۹۹

افزایش شمار مبتلایان کرونا در کشور به ۳۷۷۸ تن

ثور ۱۹, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks