خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

کرزی: تنها راه حل مشکلات کنونی کشور برگزاری لویه جرگه‌ی عنعنوی است

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۰ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط:
امان فرهنگ - کابل
اشتراک گذاری:

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین کشور می‌گوید که تنها راه حل مشکلات کنونی افغانستان، برگزاری لویه جرگه‌ی عنعنوی است.

آقای کرزی، امروز( پنج‌شنبه) که در یک کنفرانس خبری در برابر خبرنگاران در کابل صبحت می‌کرد، از رهبران حکومت وحدت ملی خواست که لویه جرگه عنعنوی را برگزار کند، زیرا به گفته رییس جمهور پیشین، افغانستان زمانی به صلح وامنیت دست می یابد که در یک گفتگوی ملی، همه‌ی مردم افغانستان باهم تصمیم بگیرند.

رییس جمهور پیشین، گروه طالبان را یک گروه تروریستی نه، بلکه آله دست گروه تروریستی می‌داند که در برابر نیروهای امنیتی افغان می جنگند.

او افزود: ” به طالبان نامه فرستادم که دست از جنگ بردارند و از راه صلح و گفتگو پیش بیایند، و همچنان به رهبران حکومت هم نامه فرستادم، امیدارم که رهبران حکومت در این مورد توجه جدی کنند.”

آقای کرزی در حالی حکومت وحدت ملی و گروه های مخالف مسلح را به گفتگوی ملی فرا می خواند که  مردم افغانستان، بخشِ کلانی از مشکلات کنونی را میراث حکومت او می دانند.

گروه طالبان که در نبرد رو در رو، با نیروهای امنیتی افغان، در نبرد استند، همیشه از سوی کرزی برادر گفته شده است، او امروز هم گفت:” طالبان گروه تروریستی نیست، اما اعمال شان تروریستی است وآله‌ی دست دیگران است.”

از طرف دیگر؛ آقای کرزی ، راهبرد تازه ‌ی آمریکا در قبال افغانستان را یک راهبرد ناکارآمد خواند و گفت که با این راهبرد افغانستان، به صلح دست نمی یابد، بلکه آتش جنگ بیشتر خواهد شد.

در همین حال آقای کرزی، در پاسخ به پرسش خبرنگاران، از بهر اینکه رهبران حکومت وحدت ملی مشکلات فعلی را، میراث حکومت پیشین می‌دانند، گفت که مشکلات میراث حکومت او نیست، بلکه رییس جمهور غنی خودش میراث حکومت اوست.

به گفته‌ کرزی، رییس جمهور غنی عضوی کابینه‌ی حکومت پیشین بوده است.

رییس جمهور پیشین کشور، همچنان خطاب به کشور های همسایه، گفت که مردم افغانستان، با هیچ کشوری دشمنی ندارد و به ویژه از ایران و پاکستان خواست، در امر مبارزه با تروریزم با حکومت افغانستان همگام باشند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

ابراهیمی: مردم خواهان نظام کنونی است و تلاش برای سقوط‌ آن خیانت ملی می‌باشد

قوس ۸, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks