خبرگزاری بخدی

منو
اخبار داخلی

ولسوالی تاله و برفک بغلان توسط نیروهای امنیتی تصرف شد

در تاریخ:
جمعه ۱۳ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 وزارت دفاع ملی کشور اعلام کرده است که نیروهای امنیتی موفق شدند تا ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان را دوباره به کنترل خود بگیرند.


ولسوالی تاله و برفک دو روز قبل (۱۱ حوت) بدست طالبان سقوط کرده بود. فیض محمد امیری ولسوال تاله و برفک قبل از این گفته بود که این ولسوالی بعد از چهار روز درگیری بین نیروهای امنیتی و طالبان سر انجام سقوط کرد.
دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی در صفحه فیسبوک خود نوشته است که نیروهای دفاعی و امنیتی در یک عملیات مشترک تاله و برفک را دوباره تصرف کردند.
آقای وزیر گفته است که این ولسوالی امروز (جمعه ۱۳ حوت) بدست نیروهای امنیتی در آمده است.
در همین حال مقام های محلی ولایت بغلان نیز صحبت های سخنگوی وزارت دفاع را تایید کرده و می گویند که این ولسوالی بعد از ساعت ها درگیری از دست طالبان سقوط کرد.
فیض محمد امیری ولسوال تاله و برفک نیز از آزادی ولسوالی تاله و برفک خبر داده و گفته است که در درگیر نیروهای امنیتی با گروه طالبان تا هنوز ده تن از افراد طالبان کشته شدند، او همزمان گفته است که امکان تلفات بیشتر طالبان نیز وجود دارد.
دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع نیز نوشته است که در این درگیری تلفات به طالبان وارد شده است اما از تعداد دقیق آن تا هنوز گزارشی در دست نیست.
وزیری همچنان گفته است که هنگام تصرف تاله و برفک به نیروهای امنیتی تلفات وارد نشده است.
او تاکید کرده که در حال حاضر نیروهای دفاعی و امنیتی در حال پیشروی هستند و احتمال ان می رود که طالبان در خانه های مردم جاه گرفته باشند.
پیش از این اما مقام های محلی ولایت بغلان گفته بودند که نیروهای امنیتی به صورت موقت از ولسوالی تاله و برفک عقب نشینی کرده اند و بعد از تجهیز شدن دوباره عملیات را آغاز می کنند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks