خبرگزاری بخدی

منو
صحت

وزارت مخابرات: نشست های رسمی و صنف های دانشگاه ها آنلاین برگزار می شود

در تاریخ:
یکشنبه ۳ حمل ۱۳۹۹
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 رئیس جمهور افغانستان بسیاری از جلسات با نهادهای دولتی را از طریق ویدئو کنفرانس انجام می‌دهد

وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان می‌گوید به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، ملاقات‌ها و نشست‌های رسمی بسیاری از مقامات ادارات دولتی از طریق اینترنت و راه دور برگزار ‌می‌شود. در همین‌حال وزارت تحصیلات عالی نیز اعلام کرده که سال جدید تحصیلی دانشگاه‌های دولتی با استفاده از “آموزش از راه دور” آغاز خواهد شد.

سید حامد منصور سخنگوی وزارت مخابرات امروز به رسانه ها  گفت دولت افغانستان تصمیم گرفته که مقامات دولتی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی اسکایپ، واتس‌آپ و سایر اپلیکشن‌هایی که ظرفیت کنفرانس را داشته باشند، با هم گفتگو کنند.

از سوی دیگر یک مقام وزارت تحصیلات عالی نیز امروز اعلام کرده که به‌ خاطر دور‌ نگه‌داشتن دانشجویان از تجمع در محیط‌‌‌های اکادمیک و ابتلای آنها به ویروس کرونا، یک سیستم جدید آموزش از راه دور ساخته‌اند تا محصلان بتوانند با استفاده از این شیوه به منابع درسی دسترسی پیدا کنند.

وزارت تحصیلات عالی افغانستان می‌گوید که نهادهای تحصیلات عالی مکلف اند تا درس‌های آنلاین و الکترونیکی را به شکل معیاری و با توجه به انتقال بهتر علم و دانش به محصلان آماده کنند.

حنیف فرزان از سخنگویان این وزارت گفته است که برنامه “آموزش از راه دور” در هماهنگی با استادان و نماینده‌های محصلان تمامی دانشگاه‌های‌های دولتی و خصوصی تهیه شده است.

برخی از استادان دانشگاه کابل در گفتگو با رسانه ها از راه اندازی چنین برنامه‌ای اظهار بی‌خبری کردند و گفتند امکانات آموزش از راه دور در افغانستان بسیار اندک و دسترسی بسیاری از محصلان به اینترنت محدود است.

وزارت مخابرات و تکنولوژی معلوماتی افغانستان می‌گوید افغانستان در یک دهه گذشته پیشرفت چشمگیری در بخش ارتباطات داشته است، نزدیک به ۹۰ در صد جمعیت کشور تحت پوشش خدمات مخابراتی قرار دارند و بیش از ۲۰ میلیون نفر از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند.

از طرف دیگر، دولت افغانستان به تازگی یک کمیته مشترک از نهادهای مختلف را ایجاد کرده است و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از کارمندان دولتی مسن که بیشتر در معرض خطر هستند خواسته که از خانه‌ خود کار کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

افزایش مبتلایان ویروس کرونا به ۱۱۷ تن در افغانستان؛ وزارت صحت ۲۰ هزار بستر برای مبتلایان این ویروس آماده می کند

7 ساعت قبل

پنجمین فرد مبتلا به کرونا در افغانستان بهبود یافت

حمل ۹, ۱۳۹۹

گسترش کرونا در افغانستان؛ ۶ کارمند صحی نیز به این ویروس مبتلا شده اند

حمل ۷, ۱۳۹۹

دانش: برای مبارزه با کرونا در کابل هرچه زودترتدابیر گرفته شود

حمل ۷, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks