خبرگزاری بخدی

منو
علم و فن آوری

وزارت مخابرات: فعالیت شبکه های مخابراتی در هشت ولایت به دلیل افزایش ناامنی ها متوقف شده

در تاریخ:
پنج شنبه ۱۹ حمل ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 سخنگوی وزارت مخابرات و تنکالوژی معلوماتی کشور می گوید که به دلیل افزایش ناامنی و تهدیدات شورشیان، فعالیت شبکه های مخابراتی در برخی ساحات هشت ولایت متوقف شده است.


محمد یاسین صمیم، سخنگوی این وزارت گفته که خدمات مخابراتی در بخش های مختلف ولایت های غزنی، پکتیا، فاریاب، فراه، سرپل، جوزجان ،کندز و نمیروز اکنون متوقف است.
آقای صمیم گفته که با افزایش ناامنی در این ساحات، مخالفان مسلح از شرکت های ارایه کننده خدمات مخابراتی باج خواهی کرده از همین رو اکنون خدمات مخابراتی قطع شده است.
در همین حال وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در تلاش است تا با همکاری نهادهای امنیتی کشور فعالیت شبکه های مخابراتی در مناطق متوقف شده از سر گرفته شود.
آقای صمیم به کلید گفته: به هدف از سرگیری فعالیت مخابراتی این شرکت ها، نشست مشترکی میان نهادهای امنیتی، نمایندگان شرکت های مخابراتی و وزارت مخابرات وتکنالوژی معلوماتی برگزارشده واقدام های لازم نیز در این بخش گرفته شده است.
او تاکید کرده که برنامه حکومت باج دادن به مخالفان مسلح نیست و شرکت های مخابراتی نیز به مخالفان مسلح دولت باج نخواهند داد.
گروه های مخالف مسلح دولت تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.
پیش از این گزارش های نشر شده بود که گروه طالبان از شرکت های مخابراتی خواسته اند همانگونه که به دولت مالیه می پردازند، به آنان نیز مالیه دهند تا تاسیسات تخنیکی شان را در امان بماند.
همچنان گروه طالبان در گذشته در برخی مناطق کشور با آتش زدن و سوزان پایه های خدمات مخابراتی مخالفت شان را اعلام کرده اند اما در این اواخر به شبکه های مخابراتی مداخله نکرده بودند.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks