خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

هند نگران آزادی ۲۵ زن زندانی آزاد شده در افغانستان است

در تاریخ:
چهارشنبه ۲۷ قوس ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

آژانس های اطلاعاتی هند درباره آزادی ۲۵ زندانی زن که چندی پیش با فرمان رییس جمهور غنی از زندان آزاد شده اند ابراز نگرانی کرده اند.

آژانس‌های اطلاعاتی در هند تحقیقاتی را برای بررسی جزئیات رهایی گروهی از زنان که شش روز پیش توسط دولت افغانستان از زندان کابل آزاد شدند، شروع کرده‌اند. این آژانس‌ها گمان می‌کنند که این گروه شامل زنانی از منطقه کرالا اند که در سال ۲۰۱۶ به همراه همسران‌شان به سوریه رفتند تا به گروه داعش بپیوندند.

به گزارش اندیان اکسپرس، دفتر اطلاعاتی هند(IB) در حال جمع آوری جزئیات ۲۵ زنی است که در تاریخ ۱۱ دسامبر بر اساس فرمان ریاست جمهوری افغانستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی رفع خشونت علیه زنان آزاد شدند.

یکی از افسران اطلاعاتی هند در این مورد گفته است: “شامل بودن تعدادی از زنان کرالا در میان زنان آزاد شده در افغانستان برای ما مشکوک است. طبق اطلاعات ما، زن‌های زندانی قبلا در این زندان وجود نداشتند. ما در حال جمع آوری جزئیات از کلیه منابع موجود هستیم. مطبوعات افغانستان قبلا از آزادی زندانیان خبر داده است. دولت هنوز تصمیم نهایی در مورد بازگشت هندی‌ها، در صورت موجود بودن، به این کشور را اتخاذ نکرده است. برای برگرداندن آن‌ها به عنوان بخشی از یک سازمان تروریستی با ضبط جهانی، باید یک روند دقیق انجام شود.”

بر اساس این گزارش، آژانس‌های اطلاعاتی هند توانسته‌اند جزئیات کمی راجع به سه زن کرالایی که در این گروه تسلیم شده‌اند، مشخص کنند.

یکی از افسران دیگر هندی نیز گفته است: “در حال حاضر هیچ جزئیات مشخصی از مقامات افغانستان در مورد زنانی که مظنون به باشندگان کرالا هستند، با سازمان‌های اطلاعاتی موجود نیست.”

تاکنون آژانس تحقیقات ملی هند(NIA) موفق شده کشته شدن محمد مرشد، حفیظ الدین، شیها، اجمل، بومیان پادانا، محمد مروان و محمد منشاد، از مناطق تریککارپور و پالاککاد بومیان باستین و شیبی را تأیید کند. این افراد بخشی از گروه ۲۳ نفری بودند که در جون سال ۲۰۱۶ برای پیوستن به داعش، هند را ترک کردند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

مجلس نمایندگان هند ۳ طلاقه کردن زنان را جرم دانست

اسد ۹, ۱۳۹۸

براساس فرمان ریاست جمهوری ۱۲۰ زندانی از زندان ننگرهار آزاد شدند

جوزا ۱۲, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks