خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

هشت پولیس که به طالبان مهمات می فروخت بازداشت شدند

در تاریخ:
دوشنبه ۲ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 مقام های محلی ولایت بادغیس در غرب کشور می گویند که هشت پولیس که به طالبان مهمات می فروخت بازداشت شده اند.


ظاهر بهاند سخنگوی والی بادغیس به رسانه ها گفته است که افراد بازداشت شده به جرم خود اعتراف کرده و گفته اند که آنان ۷۰ هزار فیر مرمی کلاشینکوف به طالبان فروخته اند.
به گفته آقای بهاند این افراد متهم هستند که در بهای هر فیر مرمی رسام که به طالبان می داد مبلغ ۲۰ افغانی و مرمی های غیر رسام را به ۱۵ افغانی به فروش می رساندند.
سخنگوی والی بادغیس همچنان گفته است که این افراد با کمک کارمندان ریاست امنیت ملی به مقدار پنچ هزار و ۵۸۰ فیر مرمی کلاشینکوف دستگیر شدند.
بهاند گفته است که احتمال آن می رود که این افراد پیش از این معلومات های بیشتری نیروهای امنیتی را با طالبان در بادغیس شریک کرده باشند.
پیش از این هرچند که شماری از افراد که در چوکات پولیس وظیفه انجام می دادند اما در برخی اوقات با طالبان یکجا شده و بالای هم قطاران خود حمله می کردند.
جنرال حسن شاه فروغ، قوماندان زون ساحوی ۶۰۶ انصار در غرب کشور اما گفته است که طالبان تلاش دارند تا با نفوذ در قطعات نیروهای امنیتی افغان، به نظام ضربه بزنند.
پیش از این شماری از اعضای مجلس نمایندگان گفته بودند که دولت باید با تقویت استخبارات و تطبیق برنامه های جدید پروسه جلب و جذب، جلوی نفوذ دشمن در داخل نیروهای امنیتی را بگیرد.
از ولایت بادغیس گزارش های نیز نشر شده که ملا نجیب الله ولسوال نام نهاد طالبان با ده تن از افراد تحت امر خود به نیروهای امنیتی کشور تسلیم شده است.
مقام های محلی ولایت بادغیس با تایید این خبر می گویند این افراد با ده میل سلاح و مقداری مهمات انفجاری از طریق تلاش های ریاست امنیت ملی بادغیس از خشونت دست کشیدند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks