خبرگزاری بخدی

منو
حقوق بشر

نگرانی سازمان های خارجی از افزایش تلفات کودکان در افغانستان

در تاریخ:
سه شنبه ۱۹ دلو ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 سازمان بین المللی موسوم به “کودکان را نجات دهید”، از افزایش تلفات کودکان در افغانستان ابراز نگرانی کرده و آمار تلفات کودکان را تکان دهنده خوانده است.


روز گذشته یوناما در گزارش سالانه ی خود اعلام کرد که تلفات افراد ملکی در افغانستان افزایش یافته است، در این گزارش همزمان از کاهش تلفات زنان و افزایش کشته شدن کودکان در کشور نیز آمده بود.
در همین حال آنا لکسین مدیر کال دفتر سازمان کودکان را نجاد دهید گفت که بلند رفتن تلفات کودکان در افغانستان ضعف جدی در حفاظت از سلامت و امنیت کودکان است.
دفتر هیئت کمک سازمان ملل در افغانستان (یوناما) روز گذشته اعلام کرد که تلفات کودکان در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال قبل آن ۲۴ درصد افزایش یافته است.
دفتر سازمان کودکان را نجات دهید با انتشار اعلامیه‌ ی، ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش تلفات کودکان در افغانستان، خواستار حمایت بیشتر از کودکان شده است.
مدیر کل دفتر این سازمان گفته که این آمار واقعا تکان‌ دهنده و نمایانگر ضعف جدی در حفاظت از سلامت و امنیت کودکان است.
بر اساس این گزارش روزانه سه کودک در افغانستان جان شان را در جنگ از دست می دهند، خانم لکسین اما گفته است که این آ«ار به هیچ وجه قابل قبول نیست.
او از طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان خواسته که با تمام توان، به هر قیمتی و تحت هر شرایطی باید در راستای حفاظت از کودکان تلاش کنند.
در گزارش یوناما که روز گذشته نشر شد آمده که ۹۲۳ کودک از آغاز ماه جنوری تا پایان دسامبر ۲۰۱۶ کشته و نزدیک به دو هزار و ۶۰۰ کودک دیگر نیز زخمی شدند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks