خبرگزاری بخدی

منو
حقوق بشر

نگرانی دولت از وضعیت زندانیان در بند طالبان

در تاریخ:
سه شنبه ۲۷ حوت ۱۳۹۸
گزارش توسط:
علی حسن یار- کابل
اشتراک گذاری:

هم‌زمان با گسترش شیوع کروناویروس وزارت دولت افغانستان در امور صلح از وضعیت صحی زندانیان جانب حکومت در زندان‌های طالبان ابراز نگرانی کرده است.

ناجیه انوری، رییس ارتباطات استراتیژیک این وزارت روز سه شنبه (۲۷ حوت) به رسانه ها گفت که نیاز است تا به وضعیت صحی زندانیان حکومت افغانستان در نزد طالبان رسیدگی شود.

خانم انوری افزود: “از گروه طالبان می‌خواهیم تا ضمن رسیدگی به وضعیت صحی زندانیان نزد خویش، زمینه بازدید و بررسی این اماکن را برای نهادهای بی‌طرف بین‌المللی فراهم کند تا دربارۀ وضعیت صحی و شرایط نگهداری و محافظت آنان از بیماری کرونا و امراض واگیردار دیگر وضاحت به وجود آید.”

وزارت دولت در امور صلح همچنان با نشر اعلامیه‌ای اطمینان داده است که حکومت افغانستان تدابیر لازم مراقبتی را برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در زندان‌های خود روی دست گرفته است.

به گفته این وزارت نهادهای بین‌المللی بی‌طرف به گونۀ منظم از زندان‌های افغانستان بازدید کرده و زمینۀ بررسی‌ها در مورد وضعیت زندانیان در زندان‌ها فراهم شده است.

از سوی هم گروه طالبان دفتر سیاسی طالبان در قطر از نهادهای بین‌المللی خواهان توجه ویژه در بخش حفاظت از زندانیان آنان زندان‌های افغانستان شده است.

سهیل شاهین، سخنگوی این دفتر در صفحۀ تویترش از آمادگی همکاری با نهادهای بین‌المللی و سازمان صحی جهان برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در میان زندانیانی که در بند آنان استند، اطمینان داده است.

این در حالی است که روز گذشته شورای امنیت ملی افغانستان گفت که دولت آن کشور برای عرضۀ خدمات صحی و درمانی در تمام زندان‌ها با کمیته بین‌المللی صلیب سرخ همکاری دارد.

خبرگزار بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

امنیت ملی ۱۷ تن به شمول ۱۵ نظامی را از زندان طالبان در قندور آزاد کرد

دلو ۲۱, ۱۳۹۸

یوناما: افراد در زندان طالبان مورد شکنجه و بدرفتاری قرار می‌گیرند

جوزا ۵, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks