خبرگزاری بخدی

منو
علم و فن آوری

نو آوری و خلاقیت؛ وزارت مخابرات از سومین دور برندگان برنامه دیوی تقدیر کرد

در تاریخ:
شنبه ۱۴ حمل ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور در سومین دور رقابت نور نوآوری ( دیوی) از برندگان این برنامه طی مراسمی با اهدای جوایز تقدیر کرد.

در دور سوم رقابت برنامه نور نوآوری که در جریان سال ۲۰۱۵ میلادی برای رقابت جوایز دانشجویان و حکومتداری الکترونیک از سوی وزارت مخابرات اعلام شده بود، طرح‌ها و راه حل‌های مختلفی از داخل و خارج از کشور ارایه شده است.
مقام های وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در مراسم امروز( شنبه) که در مقر این وزارت برگزار شده بود، تصدیق نامه ها و جوایز نقدی را برای برندگان این پروسه رقابتی توزیع کردند.
برنامه نور نوآوری (دیوی)، از سوی وزارت مخابرات به هدف توسعه فرهنگ نوآوری جهت ایجاد و استفاده از تکنالوژی معلوماتی،‌ مخابرات و تکنالوژی‌های موبایل در کشور برگزار می شود.
گفته می شود که با تطبیق این برنامه وزارت مخابرات در نظر دارد با استفاده از تکنالوژی های جدید، به مشکلات و چالش های فراروی ارائه و توسعه خدمات دولتی پاسخ دهد و روش‌های ابتکاری را جستجو کند تا ادارات حکومتی بتوانند خدمات موثر و سریع را برای شهروندان عرضه کنند.
این وزارت می خواهد که با تطبیق چنین برنامه ها، نظریات و برنامه های دانشجویان در بخش تکنالوژی موبایل و تکنالوژی معلوماتی را به دست آورد.
همچنان وزارت مخابرات اعلام کرده که در دوره های این رقابت به برندگان برنامه جوایز نقدی و تصدیق نامه اهدا می شود.
گفته شده که مقدار جوایزنقدی بستگی دارد به این‌که دیدگاه و یا طرح ارائه شده در چه سطحی از انکشاف قرار دارد، اما کمترین مقدار جایزه نقدی ۲ هزار دالر امریکایی درنظر گرفته شده است.
به گفته مسئولان وزارت، از راه حل‌ها و ایده‌های خلاق جهت بهبود عرضه خدمات به شهروندان افغانستان در ادارات دولتی استفاده خواهد شد.
دور نخست رقابت‌های برنامه نور نوآوری در سال ۲۰۱۳ میلادی در مورد چالش های اساسی ادارت دولتی و دور دوم نیز در سال ۲۰۱۴ برگزار شد.
قابل یادآوری است که برنامه نور ِنوآوری (دیوی)‌ از طرف بانک جهانی تمویل می‌ شود، این برنامه از سوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و اداره انسجام معلومات افغانستان تطبیق می شود.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks