خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

نمایش‌گاه بزرگ صنایع و فرآورده‌های زراعتی روستایی در کابل افتتاح شد

در تاریخ:
سه شنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

نمایش‌گاه بزرگ صنایع و فرآورده‌های زراعتی روستایی ام‌روز (سه‌شنبه، ۲۳ عقرب) با اشتراک مجیب‌الرحمان کریمی، سرپرست وزارت انکشاف دهات و نصیراحمد درانی، سرپرست وزارت زراعت در باغ بابر کابل افتتاح شده‌است.

در اعلامیه‌ای که از سوی وزارت احیا و انکشاف دهات به نشر رسیده، آمده‌است که این نمایش‌گاه با اشتراک بیش از صد متشبث روستایی که بیش‌تر شان زنان اند، برای سه روز گشایش یافته‌است.

به نقل از اعلامیه، متشبثان از پنج زون کشور از ولایت‌های هرات، بلخ، بامیان، پروان و ننگرهار تولیدات شان را به نمایش گذاشته‌اند.

در اعلامیه آمده‌است که مجیب‌الرحمان کریمی، سرپرست وزارت احیا و انکشاف دهات در محفل افتتاحیه این نمایش‌گاه، راه‌اندازی چنین نمایش‌گاه‌ها را برای بازاریابی تولیدات روستایی، بلندبردن کیفیت تولیدات و ایجاد فرصت‌های تجارتی میان متشبثان روستایی و شهری ثمربخش خواند.

او گفت: «ما می‌خواهیم با راه‌اندازی این نمایشگاه‌ها، برای به‌بود وضعیت کار و اقتصاد در قریه‌ها کار کنیم که راه‌اندازی نمایش‌گاه‌ها هم در ادامه‌ی همان تلاش‌ها است و در به‌بود سطح معیشت روستاییان؛ به ویژه زنان بسیار کمک می‌کند.»

این نمایش‌گاه از سوی برنامه‌ی ملی انکشاف صنایع روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات و وزارت زراعت و مال‌داری برگزار برای سه روز برگزار شده‌است.

برنامه‌ی ملی انکشاف صنایع روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات تا کنون توانسته ۱۲۷ نمایش‌گاه را جهت فروش و بازاریابی فرآورده‌های روستایی در بازارهای داخلی و خارجی برگزار کرده‌است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

قرارداد ۷۹ پروژه‌ی انکشافی به هزینه‌ی بیش از ۳۰۵ میلیون افغانی امضا شد

عقرب ۹, ۱۳۹۶

وزارت انکشاف دهات قرارداد ۴ پروژه‌ی راه‌سازی به ارزش ۳۰۵ میلیون افغانی را امضا کرد

میزان ۲۲, ۱۳۹۶

رستمی: در سه سال گذشته وزارت انکشاف دهات ۴۰ هزار پروژه انکشافی را تکمیل کرده

میزان ۱۶, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks