خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

معترضان در کابل خواهان درج نام پاکستان در لیست سیاه سازمان ملل شدند

در تاریخ:
پنج شنبه ۵ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 ده ها تن امروز پنچ شنبه چهارم حوت در کابل دست به تضاهرات زدند، آنان از سازمان ملل خواستند تا نام پاکستان را در لیست سیاه سازمان ملل درج کنند. گفته می شود که راکت پرانی های اخیر پاکستان بر خاک افغانستان باعث خشم معترضان شده و دست به تظاهرات زدند.


معترضان که تعداد شان به ده ها تن می رسیدند بسته شدن مرز تورخم، بازداشت مهاجران افغان در پاکستان و راکت پرانی های این کشور به خاک افغانستان را از جمله بدترین وضعیت بین دو کشور عنوان کرده اند.
آنان با سردادن شعارهای ضد پاکستانی خواهان درج نام این کشور به عنوان حامی تروریزم در لیست سیاه سازمان ملل شامل شده اند.
مظاهره کننده گان با وجود این که خواهان توقف راکت پرانی های پاکستان شد از شهروندان افغانستان خواستند تا پول و اجناس پاکستانی در داخل افغانستان را تحریم کنند.
شهروندان معترض، پاکستان را حامی تروریست خطاب کرده و شعار می دادند که این کشور هیچگاهی همسایه خوبی برای افغانستان نبوده است.
این تظاهرات در کابل راه اندازی شده بود، آنان از علما خواستند که بر ضد پاکستان و حامیان این کشور جهاد اعلام کرده و جلوی نفوذ بیشتر پاکستان بر خاک افغانستان را بیگرد.
مظاهره کننده گان همچنان با اعلام حمایت از نیروهای امنیتی کشور، از رییس جمهور غنی خواستند که فرمان منع استفاده از کلدار پاکستانی را صادر کند.
تظاهر کنند‌گان هشدار دادند که اگر حملات موشکی پاکستان متوقف نشود به اعتراضات شان ادامه خواهند داد.
این تظاهرات در حالی راه اندازی می شود که از چند روز به این طرف روابط کابل و اسلام اباد خراب شده و گفته می شود که پاکستان ده ها مهاجر افغان را بازداشت کرده اند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks