خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

غنی:‌ اگر جنگ های تحمیلی ادامه یابد ما روی راه های بدیل اقدام خواهیم کرد

در تاریخ:
پنج شنبه ۱۱ قوس ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور می گوید که مردم افغانستان دیگر تحمل جنگ های تحمیلی را ندارد و در صورت ادامه این جنگ، دولت افغانستان روی راه های بدیل غور و اقدام خواهد کرد.


ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای گفته است که رییس جمهورغنی دیروز با خانم لارل میلر، سرپرست نمایندگی خاص ایالات متحده امریکا برای افغانستان و پاکستان در ارگ دیدار کرد.
در این دیدار خانم لارل میلر در مورد وضعیت منطقه، روابط افغانستان و پاکستان و فعالیت های خویش به رییس جمهور کشور معلومات داد.
سپس رییس جمهور غنی در مورد جنگ های تحمیلی و سازمان یافته بیرونی بالای افغانستان صحبت کرده، گفت که جنبۀ بیرونی مدیریت جنگ در افغانستان برای همه واضح است و قابل پنهان کردن نمی باشد.
آقای غنی گفته است مردم افغانستان که قربانیان اصلی تروریزم اند، دیگر حوصله حملات تروریستی و جنگ های سازمان یافته تحمیلی را ندارند.
او تاکید کرده که: اگر این جنگ تحمیلی ادامه یابد، ما بر علاوۀ دفاع از کشور و مردم خویش، روی راه های بدیل دیگر نیز غور و اقدام خواهیم کرد.
آقای غنی خاطر نشان کرده که افغانستان در عرصه ترانزیت پیشرفت قابل ملاحظه کرده است و از انحصار یک مسیر ترانزیتی و احتیاج یک کشور رهایی یافته است.
به گفته رییس جمهور، حکومت افغانستان به تلاش های منظم خویش به منظور توسعه اقتصادی و تجارتی و همچنان گسترش همکاری های منطقوی ادامه می دهد.
این در حالی است که دولت افغانستان همواره همسایه جنوبی خود پاکستان را به تجهیر، تمویل و فرستادن تروریستان به داخل کشور و تداوم جنگ داخلی برای دست یافتن به منافع اش متهم کرده است.
رهبران شبکه های تروریستی القاعده، طالبان، حقانی و چندین گروه دیگر در پاکستان زندگی می کنند و با داشتن ده ها هزار مدرسه تروریستی زیر نام مدارس دینی در خاک این کشور، به جنگجویان شورشی در افغانستان افزوده می شود.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

احمدزی: مردم از حکومت فعلی توقع برگزاری انتخابات را نداشته‌باشد

عقرب ۲۵, ۱۳۹۶

غنی: در افغانستان باید عدالت آسان و فساد سخت شود

عقرب ۲۲, ۱۳۹۶

غنی: نقش معلومات مکانی در تطبیق برنامه‌های ملی حیاتی است

عقرب ۱۶, ۱۳۹۶

غنی: کالاهای وارداتی از پاکستان به گمرگ‌های قندهار و ننگرهار تخلیه شود

میزان ۳۰, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks