خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

غنی: سرنوشت مردم نباید همیشه به تفنگ و سلاح گره بخورد

در تاریخ:
پنج شنبه ۸ میزان ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 محمد اشرف غنی رییس جمهور کشورکه امروز در مراسم امضای توافقنامه صلح دولت با حزب اسلامی گلبدین حکمتیار صحبت می کرد گفت،‌ ما خواهان جنگ نیستیم و صلح در قدم نخست کاری ما قرار دارد.


آقای غنی در نشست امروز که در ارگ برگزار شده بود گفت که ما خواهان جنگ نبودیم و نیستیم او همزمان افزود که رسالت نیروهای امنیتی و دفاعی ما حمایت و دفاع بر حق از مردم ما است .
رییس جمهور کشور می گوید ما نشان دادیم که برای صلح اراده، صلاحیت و هم کفایت داریم هیچ روند صلح به سادگی به پیش نمیره اما جای که اراده قوی وجود داشته باشد روند صلح به وجود میاید.
غنی می گوید که افغانستان شدیدا نیازمند گزار از مرحله جنگ به مرحله فعالیت های سیاسی است.
قبل از ظهر امروز (پنجشنبه) مراسمی به مناسبت امضای توافقنامه صلح حکومت با حزب اسلامی در ارگ ریاست جمهوری با حضور مقام های ارشد دولت افغانستان،‌ سران جهادی، حامد کرزی رییس جمهور پیشین و نمایندگان حزب اسلامی برگزار شد.
در این مراسم محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور گفت که سرنوشت مردم نباید همیشه به تفنگ و سلاح گره بخورد و شهروندان کشور باید در یک فضای صلح و آرامش زندگی کنند.
آقای غنی در ادامه صحبت هایش گفت که من خود را نسبت به هر خون که بی گناه در این سرزمین رختانده می شود مسوول می دانم و وظیفه خود می دانم که تلاش کنم تا از رختاندن خون ناحق جلوگیری شود.
او همچنان افزود که قانون اساسی ما حافظ تامین عدالت در کشور است اما به یاد داشته باشیم که برای پیاده ساختن همه جانبه قانون، باید اول به صلح برسیم.
محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور و گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی توافقنامه صلح دولت افغانستان با این حزب را امروز پنچ شنبه امضا کردند.
در این نشست رییس جمهور کشور افزود که قربانی های مردم در سال های گذشته بسیار سنگین بوده و پس از برقراری صلح ابعاد دیگر خسارات را که این ملت متقبل شده است اشکار خواهد شد .
غنی همزمان گفت که برای هر صلح لازم است تا هر طرف آن قربانی های بدهند و این بهای طبعی برای صلح پایدار می باشد نه ادامه جنگ.
رییس جمهور گفت: صلح ما نه تصمیم اجولانه بلکه در مبنای اصول مشخص بوده است که قانون اساسی افغانستان مبنای اجمای ملی ماست و تعهد به اصول آن ضمانت است که به همه نگرانی ها پایان می بخشد.
او می گوید که ما از همکاران بین اللملی خود تقاضا داریم که در همکاری برای تطبیق و تداوم این روند و با استفاده از این تجربه همکار شوند.
غنی همچنان از نهادهای مدنی از احذاب سیایی و فعالان اجتماعی سپاس گذاری کرد که در جریان مذاکرات و گفتگو ها با دولت همکاری کرده اند .
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

احمدزی: مردم از حکومت فعلی توقع برگزاری انتخابات را نداشته‌باشد

عقرب ۲۵, ۱۳۹۶

غنی: در افغانستان باید عدالت آسان و فساد سخت شود

عقرب ۲۲, ۱۳۹۶

غنی: نقش معلومات مکانی در تطبیق برنامه‌های ملی حیاتی است

عقرب ۱۶, ۱۳۹۶

غنی: کالاهای وارداتی از پاکستان به گمرگ‌های قندهار و ننگرهار تخلیه شود

میزان ۳۰, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks