خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

عبدالله: نا امنی‌ها، مشکلات ناشی از رویدادهای طبیعی را چند برابر می‌کند

در تاریخ:
سه شنبه ۲ عقرب ۱۳۹۶
گزارش توسط:
امان فرهنگ - کابل
اشتراک گذاری:

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که جنگ و نا‌امنی‌ها در کشور، مشکلات ناشی از رویداد های طبیعی را بیشتر می‌کند.

آقای عبدالله، که امروز (سه‌شنبه) در مراسم تجلیل از ” روز جهانی کاهش حوادث” با حضور مسوولان کمیته مبارزه با حوادث طبیعی صحبت می‌کرد، گفت که وقوع حوادث در کنار تلفات جانی و مالی، سبب بسیاری از چالش های صحی، اقتصادی و اجتماعی نیز می‌شود.

از سویی هم، رییس اجرایی تاکید کرد که با ایجاد پالیسی ملی مبارزه با حوادث، گام موثری در راستای کاهش خطرات رویدادهای طبیعی گذاشته شده است.

آقای عبدالله همچنان در این مراسم برنامه ” هفت هدف جهانی برای مبارزه با حوادث طبیعی” که افغانستان نیز به اجرایی آن متعهد است را نیز افتتاح کرد.

او، هفت هدف جهانی مبارزه با رویداد های طبیعی را یک اقدام مهم در راستای کاهش و جلوگیری از رویداد های طبیعی خواند.

کاهش چشم‌گیر در تعداد افراد متاثر شده از حوادث در سطح جهان تا سال ۲۰۳۰، کاهش خسارات مستقیم اقتصادی ناشی از حوادث در رابطه به تولید ناخالص جهانی تا سال ٢٠٣٠ و کاهش قابل ملاحظه خسارات ناشی از حوادث به زیربناهای حیاتی و جلوگیری از اختلال در خدمات اساسی از اهداف جهانی مبارزه با رویدادهای طبیعی است.

همچنان افزایش چشمگیر در تعداد کشورها باداشتن استراتیژی های ملی و محلی برای کاهش خطرات حوادث تاسال ٢٠٢٠، کاهش قابل ملاحظه در مرگ و میر ناشی از حوادث به سطح جهان و توسعه همکاری های بین المللی برای کشورهای روبه انکشاف از طریق حمایت پایدار برای تطبیق این چهارچوب شامل این اهداف است.

دولت افغانستان تعهد کرده که در افزایش چشم‌گیر دسترسی به سیستم‌های هشداردهی قبلی و معلومات کاهش و ارزیابی خطرات برای مردم را عملی می‌کند.

رییس اجرایی، همچنان توجه به آموخته ها از رویدادهای گذشته در کشور و بلند بردن آگاهی عامه قبل از وقوع رویداد ها را، نقطه‌ی مهم برای جلوگیری از فاجعه دانسته و برهمکاری و مردم رسانه ها در این مورد تاکید کرد.

این حالیست که رویدادهای گوناگون طبیعی در کشور، در فصل های زمستان و بهار، خساره‌های زیادی مالی و جانی را به شهروندان کشور وارد می‌کند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

عبدالله در واشنگتن: پاکستان باید در برچیدن پناه‌گاه‌های تروریستی اقدام کند

6 ساعت قبل

آمریکا تعهد اخیر ناتو در افغانستان را حمایت بین‌المللی مبارزه با تروریزم خواند

عقرب ۲۵, ۱۳۹۶

عبدالله: صلح در افغانستان ممکن و عملی است

عقرب ۲۴, ۱۳۹۶

عبدالله از سازمان ملل خواست که سران طالبان را شامل فهرست تحریم‌هایش کند

عقرب ۸, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks