خبرگزاری بخدی

منو
انتخابات

عبدالله عبدالله برای برگزاری مراسم تحلیف کمیسیون ایجاد کرد

در تاریخ:
دوشنبه ۵ حوت ۱۳۹۸
گزارش توسط:
علی حسن یار-کابل
اشتراک گذاری:

 عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» که خودش را براساس آرای بیومتریک‌شده پیروز انتخابات ششم میزان می‌داند، کمیسیونی را برای برگزاری مراسم تحلیف خود و معاونانش ایجاد کرده است.

فریدون خوزون، سخن‌گوی «ثبات و همگرایی» امروز (دوشنبه، ۵ حوت) به رسانه ها گفت که ریاست این کمیسیون را فضل‌احمد معنوی به عهده دارد. همایون همایون، عضو پیشین مجلس نمایندگان نیز یکی از اعضای این کمیسیون است.

آقای خوزون همچنان گفت که این کمیسیون تا کنون دو جلسه برگزار کرده است. در این جلسه در مورد آمادگی‌ها و چگونگی برگزاری مراسم تحلیف آقای عبدالله و معاونان او بحث شده است.

خوزون در مورد جزئیات بیشتر ارایه نکرد، اما گفت که فیصله‌های نهایی کمیسیون توظیف‌شده به‌زودی با مردم شریک خواهد شد. او در مورد زمان دقیق برگزاری مراسم تحلیف نیز چیزی نگفت.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات محمد اشرف غنی را برنده‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری ششم میزان اعلام کرده است. نتایجی که از سوی کمیسیون اعلام شده، با مخالفت عبدالله عبدالله، رقیب اصلی او مواجه شده است.

آقای عبدالله در سه روز گذشته برای ولایت‌های سرپل و جوزجان والی جدید تعیین و معرفی کرده است. والی برحال پنجشیر نیز از عبدالله حمایت کرده است. ثبات و همگرایی گفته است که در روزهای آینده برای شماری دیگر از ولایات نیز والی معرفی خواهد شد.

از سویی هم، عبدالله در حالی برای برگزاری مراسم تحلیف خود کمیسیون تشکیل داده است که پیش از آن، اشرف غنی نیز یک کمیسیون دولتی را تحت ریاست مشترک رییس اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی و رییس شورای ولایتی پروان ایجاد کرده است.

این کمیسیون موظف شده است که تمام آمادگی‌ها، ترتیبات لازم، تدابیر عملی، امنیتی، تشریفاتی و تدارکاتی را به‌منظور برگزاری باشکوه مراسم تحلیف در مدت پنج روز اتخاذ و در مرحله‌ی اجرا قرار دهد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

توافق نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله امروز امضا می شود

ثور ۲۸, ۱۳۹۹

مخالفت ربانی با عبدالله؛ به دنبال هیچ‌گونه ماموریت و امتیاز طلبی نیستیم و مبارزه ما ادامه دارد

ثور ۹, ۱۳۹۹

خلیلزاد: ماه رمضان فرصتی است تا رهبران افغان منافع افغانستان را به منافع خود ارجحیت دهند

ثور ۷, ۱۳۹۹

فضل محمود فضلی از سوی رییس جمهورغنی به عنوان رییس اداره امور تعیین شد

حمل ۲۱, ۱۳۹۹

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks