خبرگزاری بخدی

منو
اخبار خارجی

سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، تمامی مسافران کشته شدند

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۸ جدی ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

یک هواپیمای مسافربری از نوع بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هواپیمایی اوکراین بعد از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی تهران سقوط کرد. منابع ایرانی علت سانحه را نقص فنی اعلام کرده‌اند.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر هم گفته است که: “بر اساس شواهد، احتمالی برای زنده بودن سرنشینان هواپیما وجود ندارد.”

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع وزارت خارجه اوکراین شمار سرنشینان هواپیما را بیش از یکصد و شصت نفر گزارش کرده بود و سازمان هواپیمایی کشوری ایران شمار مسافران را ١۶٧ و تعداد خدمه را ٩ نفر اعلام کرده و گفته است که اکثر مسافران ایرانی بوده اند.

تلویزیون دولتی مصاحبه آقای کولیوند را پخش کرده که گفته است که این هواپیما ١٧٩ سرنشین داشته که به استثنای ٣٢ نفر، بقیه ایرانی بوده‌اند. خبرگزاری دانشجویان ایران – ایسنا – در گزارشی فهرستی اسامی جان باختگان این سانحه را منتشر کرده است. براساس این فهرست، شهروندان غیر ایرانی که در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند دارای تابعیت کشورهای مختلفی بوده‌اند.

رئیس جمهوری اوکراین در پیامی، ضمن ابراز همدردی خود، گفته است که سفارت آن کشور در تلاش تعیین و اعلام هویت جان باختگان این سانحه است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از رئیس اورژانس گفته است که شناسایی قربانیان این سانحه آسان نیست.

این هواپیما از تهران عازم کیف، پایتخت اوکراین بود که کوتاه مدتی پس از برخاستن از باند فرودگاه سقوط کرد. گزارش های اولیه علت سقوط هواپیما را نقص فنی عنوان کرده اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا پرواز شماره ۷۵۲- PS این هواپیما در صبح امروز، چهارشنبه، با یک ساعت تأخیر از مقصد تهران انجام شد و لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه در حدود ساعت ۶ بامداد به وقت محلی سقوط کرد. سازمان هواپیمایی کشوری ایران محل سقوط را صباشهر از توابع استان تهران گزارش کرده است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور گزارش می‌دهد که آمبولانس‌ها به محل سقوط این هواپیما در محدوده شاهد و پرند اعزام شده‌اند.

استفان شپردسون از مقام های شرکت بوئینگ در بیانیه ای نوشت: “ما از گزارش های منتشر شده در ایران آگاهیم و درحال جمع آوری اطلاعات بیشتر هستیم.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی امریکا درعراق؛ ۸۰ نظامی امریکایی کشته و ۲۰۰ تن دیگر زخمی شدند

جدی ۱۸, ۱۳۹۸

عفو بین الملل: اعتراضات در ایران ۱۰۶ کشته برجای گذاشته است

عقرب ۲۹, ۱۳۹۸

حمایت ایران و هند از پروسه صلح به رهبری افغان‌ها

ثور ۶, ۱۳۹۸

امریکا سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد

حمل ۱۹, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks