خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

سرپرست وزارت انرژی و آب استعفا کرد

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۸ جدی ۱۳۹۸
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

محمدگُل خلمی، معین انرژی و سرپرست وزارت انرژی و آب از سمت خود استعفا کرده است. در متن استفانامه‌ی آقای خلمی که از سوی رییس‌جمهور غنی نیز منظور شده، دلیل استعفای او مریضی عنوان شده است.

در استعفانامه‌ی خلمی خطاب به رییس‌جمهور غنی گفته شده است که «به حضور جلالتمآب شما به عرض می‌رسانم تا نسبت مشکلات صحی استعفای این‌جانب را به‌حیث معین انرژی و سرپرست وزارت انرژی و آب از تاریخ اول جدی سال ۱۳۹۸ منظور نموده، ممنون سازید تا بتوانم به تداوی خویش بیشتر و بهتر رسیدگی نمایم».

از سویی هم، در یک مکتوب معاونیت حکومت‌داری و برنامه‌های ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌جمهوری عنوانی وزارت انرژی و آب آمده است که آقای خلمی تقاضای رخصتی داشته، اما درخواست او از سوی رییس‌جمهور غنی رد شده است.

براساس این مکتوب، آقای غنی از محمدگُل خلمی خواسته است که از مقامش کنار برود: «چون بارها رخصتی گرفته‌اند و کارهای وزارت در غیاب یک ماه انجام شده نمی‌تواند. استعفای خویش را تقدیم نمایند.»

این در حالی است که محمدگُل خلمی از سه سال بدینسو به‌حیث معین انرژی وزارت انرژی و آب کار می‌کرد. او همچنان از حدود یک‌ونیم سال بدینسو، زمانی که علی‌احمد عثمانی، وزیر پیشین وزارت انرژی و آب از سوی رییس‌جمهور غنی برکنار شد، از امور این وزارت سرپرستی می‌کرد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

ریاست جمهوری علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب را برکنار کرد

جوزا ۲۰, ۱۳۹۷

عثمانی: پلان پنج ساله خودکفایی برق افغانستان آماده شده است

میزان ۳, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks