خبرگزاری بخدی

منو
اخبار خارجی

سازمان ملل خشونت علیه مسلمان میانمار را محکوم و خواستار توقف اقدامات نظامی دولت شد

در تاریخ:
پنج شنبه ۲۳ سنبله ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

آنتونیو گوترش، منشی عمومی سازمان ملل متحد از مقام های دولت میانمار خواسته که به اقدامات نظامی و خشونت ها در برابر اقلیت مسلمانان آن کشور پایان دهد.

آقای گوترش روز گذشته در یک نشست خبری در نیویارک گفت که با توقف اقدامات نظامی دولت میانمار، خشونت ها نیز پایان خواهد یافت و مقام های این کشور باید از قانون حمایت کنند.

گوترش گفته: ” از مقام‌های میانمار می‌خواهم که اقدامات نظامی را پایان دهند و از قانون حمایت کنند و حق بازگشت کسانی را بپذیرند که به فرار از این ‌کشور مجبور شده‌اند.”

او تاکید کرده که باید مقام‌ های میانمار زمینه بازگشت و کمک رسانی به بی ‌جا شده‌ها و آسیب دیده‌ها را فراهم کند.

همچنان شورای امنیت سازمان ملل در یک قطعنامه، اقدامات جاری بر علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار را به شدت محکوم کرد و از کشتار مسلمانان ابراز نگرانی کرده است.

این سازمان از مقامات دولتی میانمار خواسته تا در برابر ادامه این جنایات اقدام فوری انجام داده و جلو آن را به ویژه در منطقه “اراکان” بگیرد.

در همین حال آنگ سان سوچی رهبر میانمار به خاطر بد رفتاری با اقلیت روهینگیا که مسلمان استند، با انتقاد‌های تندی از سوی جامعه بین المللی روبه‌رو شده‌است.

از اواخر ماه اگوست خشونت با مسلمانان روهینگیا در میانمار آغاز شد و تنها ۳۸۰ هزار تن از این اقلیت به بنگلادیش پناه برده‌اند.

خشونت در برابر مسلمانان در میانمار واکنش های جهانی به همراه داشته و در افغانستان نیز فعالان جامعه مدنی و شماری از شهروندان در حمایت از مسلمانان میانمار راه پیمایی کرده اند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks