خبرگزاری بخدی

منو
بازسازی

ساخت سرک حلقوی دروازه های بدخشان امسال تکمیل می‌ شود

در تاریخ:
یکشنبه ۱۹ جدی ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 وزارت احیا و انکشاف دهات کشور اعلام کرد که کار عملی ساخت ۲۶ کیلومتر باقی مانده سرک حلقوی دروازه های بدخشان امروز (یکشنبه) با حضور محمد ناصر تیموری، رییس برنامه ملی راه سازی روستایی این وزارت رسما آغاز شد.

دفتر مطبوعاتی وزارت احیا و انکشاف دهات با نشر خبرنامه ای گفته است که این وزارت از طریق برنامه ملی راه‌ سازی روستایی، در جریان سال مالی ۱۳۹۵ در نظر دارد که ۲۶کیلومتر باقی مانده سرک حلقوی دروازهای بدخشان را تکمیل کند.
در خبرنامه آمده است که این ۲۶ کیلومتر باقی مانده سرک حلقوی ولسوالی های خواهان و ارغستان ولایت بدخشان را باهم وصل می‌ سازد.
سرک حلقوی دروازهای بدخشان یکی از مهم ترین سرک‌های کشور بوده که به طول ۵۶۹ کیلو متر، در ساحل چپ دریای آمو موقیعت دارد.
این سرک ولسوالی‌های اشکاشم، شغنان، مایمی، نوسی، شیکی، کوف‌اب، خواهان، راغستان، یاوان و شهر بزرگ را با مرکز ولایت وصل می کند.
گفته شده که باشندگان مناطق دروازهای بدخشان قبل از آغاز کار این سرک و به دلیل نبود راه‌های مواصلاتی، حدود ۲۰ تا ۲۵ روز با متقبل شدن خطرات جانی و مالی خود را به فیض آباد مرکز بدخشان می ‌رسانیدند.
انجنیر نصیر احمد درانی، در جریان سال جاری در سفری به ولسوالی‌های کوف‌آب، خواهان و شیکی بدخشان به مردم وعده سپرد که کار باقی مانده سرک را طی سال مالی ۱۳۹۶ آغاز می ‌کند و اکنون مطابق پلان، کار عملی آن آغاز شده است.
بر اساس خبرنامه، کار ۵۴۳ کیلومتر از سرک حلقوی دروازه های بدخشان، تا ختم سال مالی ۱۳۹۵ توسط برنامه ملی راه سازی روستایی وزارت احیا و انکشاف دهات تکمیل و به بهره برداری سپرده شده است.
این سرک حدود ۲۲۰ قریه دور افتاده مناطق درواز های بدخشان را به مراکز ولسوالی ها، مراکز خدمات اولیه و مرکز ولایت وصل نموده، که و تکمیلی کار این سرک حلقوی، در محافظت ۵۶۹ کیلو متر مرز با کشور تاجکستان نقش اساسی را بازی می‌ کند.
وزارت احیا و انکشاف دهات گفته که هزینه ساخت این سرک از سوی حکومت افغانستان پرداخت می شود.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks