خبرگزاری بخدی

منو
صحت

رییس جمهور خواستار گسترش خدمات شفاخانه های ایمرجنسی ایتالیایی ها در کشور شد

در تاریخ:
پنج شنبه ۴ قوس ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور در دیدار با شماری از مسوولان شفاخانه های ایمرجنسی ایتالیایی ها در افغانستان گفته است که فعالیت های این شفاخانه ها در کشور گسترش یابد و دولت در این زمینه آماده همکاری است.

ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای گفته است که رییس جمهورغنی شام دیروز با تعدادی از مسوولان شفاخانه‌های ایمرجنسی ایتالیایی‌ها در افغانستان، در ارگ دیدار کرد.
در این دیدار ابتدا دی جان پانیک و ایمانویل نانینی دو تن از مسوولان شفاخانه‌های ایمرجنسی ایتالیایی‌ها در افغانستان، از رییس‌جمهور تشکری کردند که همواره به‌ آنان توجه خاص داشته و تلاش‌های آنان را در زمینۀ خدمات‌ رسانی ستوده‌ است.
این مسوولان گفتند، آنها تا اکنون ۴۶ کلینیک صحی و دو شفاخانه در افغانستان دارند که یک شفاخانه در کابل و دیگری در لشکرگاه هلمند می‌باشد.
آنان افزودند که شفاخانۀ‌ ایمرجنسی کابل در هر سال شش‌هزار مریض و شفاخانۀ ایمرجنسی لشکرگاه حدود پنج‌هزار مریض را مداوا می‌ کند که بیشتر آنان قربانیان جنگ می‌باشند.
مسوولان شفاخانه‌های ایمرجنسی گفتند که هزار تن افغان‌ها و ۵۰ تن خارجی‌ها با آنان مصروف کار می ‌باشند و کار را روی شفاخانۀ سومی ۲۰ بستری در ولایت پنجشیر آغاز نموده‌اند که به‌زودی به‌بهره‌برداری خواهد رسید.
سپس، رییس‌ جمهور غنی از آنان تشکری کرد که در شرایط دشوار به افغان‌ها کمک کرده ‌‌اند و قربانیان جنگ را تحت مداوا قرار داده‌ا‌ند.
رییس ‌جمهور محمداشرف غنی گفت: از خدمات شما؛ کودکان، زنان و به‌ ویژه قربانیان جنگ مستفید شده‌ا‌‌ند، شما خدمات خوب و معیاری را عرضه کرده اید که من به‌ نمایندگی از مردم افغانستان از شما، مردم و دولت ایتالیا قدردانی می کنم.
رییس‌جمهور افزود، او می خواهد که خدمات شفاخانه‌های ایمرجنسی ایتالیایی‌ها در کشور گسترش یابد و در این زمینه دولت آمادۀ هر نوع همکاری می‌باشد.
رییس‌ جمهور به ‌منظور گسترش این خدمات به‌ آنان اطمینان داد که نادر نادری مشاور ارشد رییس ‌جمهور در امور روابط عامه و استراتیژیک و داکتر تیمور علم در زمینه بهبود و گسترش خدمات ‌رسانی این شفاخانه‌ها با آنان نشست می‌کنند و در این عرصه همکاری خواهند کرد.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks