خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

روند توزیع نان خشک برای نیازمندان در شهر کابل امروز آغاز می شود

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۰ ثور ۱۳۹۹
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور شام روز سه شنبه در یک پیام تصویری اعلام کرد که روند توزیع نان خشک به نیازمندان در شهر کابل از روز (چهارشنبه، ۱۰ ثور) آغاز می شود

آقای غنی افزود که با توجه به وضعیت بد اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا که افغانستان با آن روبه‌رو است، به ادارات حکومتی دستور داده تا روند توزیع نان خشک را آغاز کنند.

رییس جمهور غنی گفت که این برنامه از کابل آغاز می‌شود و قرار است تا پایان هفته جاری در ولایت‌های هرات، بلخ، قندهار و ننگرهار نیز شروع شود. او تأکید کرد که به زودی مردمان نیازمند در سایر ولایت‌ها نیز از این کمک‌ها مستفید خواهند شد.

او از عالمان دین، شهرداران، وکیلان‌گذار، بزرگان قومی، نهادهای مدنی و شخصیت‌های با نفوذ خواست که با تهیه فهرست نیازمندان، دولت را یاری کنند تا نیازمندان از برنامه توزیع نان خشک بهره‌مند شوند.

محمداشرف غنی از جانب دیگر تأکید کرد که مشکل اقتصادی کشور و به خصوص شرایط سختی را که کرونا به میان آورده است، با توزیع نان حل نمی‌شود. به گفته او، دولت دها برنامه اساسی دیگر مانند ساختن بندهای آب‌گردان، پروژه‌های زودثمر زراعتی و ساخت جاده‌های روستایی را نیز روی دست دارد.

او افزود: «با تمام مشکلات و تنگناهایی که آفت کرونا ایجاد کرده است، بازهم برنامه‌های ما طوری تدوین گردیده است که کسر بودجه را به حد اقل برساند و یا صفرسازد.»

به گفته محمداشرف غنی، این برنامه‌ها در محور ظرفیت‌های داخلی و منابع جهانی ترتیب شده است. او گفت که در روزهای آینده مردم را از آغاز این برنامه‌ها آگاه می‌سازد.

محمداشرف غنی با بیان این‌که از حال تهی‌دستان کشور خبر دارد، گفت تا زمانی که این پروژه‌ها را طرح و راه‌اندازی نکرده بود، خودش را در جایگاه بی‌بضاعت‌ترین‌های کشور قرار داده است.

به گفته او، با اجرای این طرح‌ها دولت برای پرسازی دسترخوان مردم تا حد توان گام‌های عملی برخواهد داشت.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

Baztab News

اخبار مرتبط:

محمد شاکر کارگر؛ رییس دفتر رییس جمهورغنی رسما به کار آغاز کرد

حمل ۱۴, ۱۳۹۹

سفر از قبل اعلام ناشده رئیس مجلس نمایندگان امریکا به کابل و دیدار با رهبران حکومت

میزان ۲۹, ۱۳۹۸

نبیل: در مورد گرفتن پول از استخبارات پاکستان و رابطه با شبکه حقانی از سوی اشرف‌غنی اسناد دارم

میزان ۴, ۱۳۹۸

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks