خبرگزاری بخدی

منو
سیاسی

دیدار غنی با مشاور امنیت ملی روسیه؛ در برابر تروریزم با استراتیژی واحد و بدون تفکیک مبارزه شود

در تاریخ:
چهارشنبه ۱۰ عقرب ۱۳۹۶
گزارش توسط:
عاقله رشیدی - کابل
اشتراک گذاری:

محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری کشور در دیدار با نیکولای پتروشف، مشاور امنیت ملی فدراتیف روسیه در کابل گفت که تروریزم یک تهدید برای منطقه و جهان است و برای نابودی این پدیده به یک استراتیژی واحد و بدون تفکیک نیاز است.

ارگ ریاست جمهوری کشور با نشر خبرنامه‌ای گفته است که رییس جمهورغنی دیروز با  آقای نیکولای پتروشف مشاور امنیت ملی فدراتیف روسیه که در راس یک هیات عالی رتبۀ آن کشور به کابل آمده بود، دیدار کرد.

گفته شده آقای پتروشف که از سوی محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی کشور رسماً به کشور دعوت شده بود، دیروز سه شنبه با هیات همراه به کابل رسیده و با مقام‌های کشور دیدار کرد.

در خبرنامه آمده است که در این دیدار دو طرف در رابطه به تقویت هرچه بیشتر مناسبات افغانستان و روسیه، تهدید تروریزم و مبارزه با آن، همکاری های منطقوی، اقتصادی، ترانزیتی و سایر مسایل بحث و تبادل نظر کردند.

رییس جمهور گفته تروریزم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای منطقه و جهان یک تهدید میان مدت است، بناً بخاطر مبارزه مشترک و جدی با این پدیدۀ شوم، ضرورت به استراتیژی واحد و بدون تفکیک می‌باشد.

آقای غنی تاکید کرده که شریک ساختن تجارب و معلومات روسیه در راستای مبارزه با تروریزم بخصوص مبارزه با گروه های که افغانستان و منطقه را تهدید می کنند، ارزشمند است.

رییس جمهور خطاب به مشاور امنیت ملی روسیه گفته: ” امیدوارم که سفر شما به افغانستان منتج به گسترش روابط میان دو کشور در عرصه های مختلف شود.”

به گفته آقای غنی، افغانستان باثبات و مترقی به نفع کشورهای منطقه است و ما می خواهیم که اجماع ایجاد شده در راستای همکاری اقتصادی، توسعه تجارت و بخش های دیگر، تقویت مزید یابد.

در همین حال مشاور امنیت ملی روسیه گفته که روسیه خواهان افغانستان باثبات بوده و آمادۀ هر نوع همکاری در زمینه مبارزه با تروریزم با این کشور می باشد.

از سویی هم محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری کشور نیز با آقای نیکولای پتروشف دیدار کرده و گفتگو کرده است.

گفته شده دوطرف، ضمن تاکید بر ضرورت مبارزه مشترک و دوامدار علیه تروریزم، قاچاق مواد مخدر را فکتور اساسی بی ثباتی در منطقه دانستند و میان هردو جانب تفاهم صورت گرفت که بخاطر جلوگیری آن مبارزه مشترک انجام می دهند.

در خبرنامه آمده است که دو طرف همکاری های اقتصادی میان افغانستان و روسیه را برای ثبات و پیشرفت منطقه عنصر اساسی دانستند و بر ایجاد برنامه های اقتصادی مشترک تاکید کردند.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

رییس جمهورغنی: بیلانس واردات کلانترین خطر برای آینده افغانستان است

عقرب ۲۷, ۱۳۹۶

غنی: افغانستان از راه دهلیز دریایی آسیای مرکزی به هند وصل می‌شود

عقرب ۲, ۱۳۹۶

غنی: مذاکرات دولت با دولت با پاکستان آغاز شده‌است

عقرب ۲, ۱۳۹۶

رییس‌جمهور غنی در سفر رسمی یک‌روزه عازم هند شد

عقرب ۲, ۱۳۹۶

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks