خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

دومین جشنواره جوانان برتر افغانستان؛ شناسایی و تقدیر از نخبه‌گان جوان

در تاریخ:
شنبه ۲۲ میزان ۱۳۹۶
گزارش توسط:
نصيب كريمي - کابل
اشتراک گذاری:

نهاد مدنی ” شبکه حمایت” دومین جشنواره جوانان برتر افغانستان را برگزار کرد و در این جشنواره از میان صدها جوان کاندیدا، ۱۰ جوان با آرای داوران به عنوان جوانان برتر کشور معرفی و تقدیر شدند.

مسوولان شبکه حمایت می‌گویند که هدف از راه اندازی این برنامه، شناسایی و تقدیر از جوانان نخبه و فعال است که در سراسر کشور با انجام وظایف مختلف به جامعه خدمت می‌کنند.

کنشکا نصیری، رییس شبکه حمایت در مراسم جشنواره جوانان برتر افغانستان گفت: ” ما می‌خواهیم که طی یک برنامه شفاف و عادلانه جوانان نخبه‌ای که واقعا با شوق و علاقه در سراسر کشور برای جامعه خدمت می‌کنند، شناسایی و تقدیر کنیم.”

آقای نصیری گفت: ” هدف ما این است که از جوانان پر کار و نخبه تقدیر صورت گیرد و نیز نشان دهیم که جوانان نباید به باد فراموشی سپرده شود.”

به گفته مسوولان شبکه حمایت، حدود یک هزار جوان در این پروسه ثبت نام کرده بودند که پس از پروسه رای گیری از میان آنان، ۱۰۰ بهترین جوان انتخاب شدند.

سپس با حضور داوران با صد بهترین جوان مصاحبه گرفته شده و با در نظر داشت معیارهای شایستگی، برنامه های عالی برای جوان و فعالیت از میان آنان ۱۰ نفر به عنوان جوانان برتر دومین جشنواره برگزیده شدند.

در همین حال بازمحمد مبارز، قهرمان ورزش و داور دومین جشنواره جوانان برتر می گوید که هدف آنان این است که به مردم جهان نشان دهند که جوانان افغانستان از جنگ خسته شده اند و صلح می‌خواهند.

فقر، بی‌سوادی، ازدواج های اجباری، بیکاری و مهاجرت به کشورهای خارجی از چالش‌های اساسی است که دامنگیر جوانان در کشور شده است.

گفته می‌شود که ناامنی و عدم وجود یک دورنمای از آینده کشور، شماری زیادی از جوانان را به فرار از کشور و رفتن به کشورهای همسایه و جهان مجبور می‌کند.

در همین حال اشتراک کنندگان در این جشنواره از برگزاری و تقدیر جوان از سوی نهاد شبکه حمایت استقبال کرده و نیز از حکومت خواهان توجه جدی به وضعیت کاری و تحصیلی جوانان شدند.

مسوولان شبکه حمایت می گویند که این جشن ملی سال یک بار از سوی این نهاد مدنی در سطح کشور برگزار می‌شود.

به گفته آنان در کنار جوانانی که در افغانستان حضور دارند، افغان ‌هایی‌که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، نیز می‌توانند در این برنامه شرکت کرده و سهم خویش را در این برنامه‌ی همه شمول داشته باشند.

گفته شده که هدف اصلی برگزاری این برنامه، ایجاد روحیه هم پذیری و دست گیری افراد شایسته‌ای است که از تعصب رنج می برند.

مسوولان شبکه حمایت یادآوری کردند که ده جوان برتر از میان اشتراک کنندگان این پروسه انتخاب شده اند و انتظار دارند در سال‌های اینده جوانان بیشتری در این پروسه سهم داشته باشند.

نخستین جشنواره جوانان برتر سال گذشته از سوی نهاد مدنی شبکه حمایت در کابل برگزار شد که با استقبال گرم جوانان مواجه شد.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks