خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

ده ها تن به دلیل موشک پرانی پاکستان بر خاک افغانستان اعتراض کردند

در تاریخ:
یکشنبه ۱ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 ده ها تن از باشندگان ولایت ننگرهار در شرق کشور به دلیل موشک پرانی های پاکستان بر خاک افغانستان اعتراض کردند و از دولت افغانستان خواستند تا جلوی این موشک پرانی ها را بگیرد.


اعتراض کنندگان می گویند که پاکستان هرازگاهی ولسوالی های ننگرهار و کنر را که هم مرز با پاکستان است را هدف موشک قرار می دهد.
عطا الله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار نیز می گوید که پاکستان شب گذشته حدود ۴۰۰ موشک به ولسوالی های مرزی ننگرهار شلیک کرده است.
گفته می شود که تا هنوز در نتیجه این موشک پرانی ها دو تن کشته، ۴ کودک زخمی و دستکم ۳۰۰ خانواده از ولسوالی های هم مرز پاکستان فرار کردند.
در همین حال معترضان که امروز در ولایت ننگرهار به سرک ها ریخته اند می گویند که پاکستان هیچگاهی همسایه خوب افغانستان نبوده است.
آنان از دولت افغانستان می خواهند که هر چه زودتر جلوی موشک پرانی ها را گرفته و امنیت ولسوالی های هم مرز با پاکستان را تامین کند.
اخیرا رابطه کابل و اسلام آباد خراب شده و پاکستان به دلیل حمله انتحاری در زیارتگاه صوفی که ده ها تن کشته و زخمی شدند، مرز تورخم را بسته و ولایت های ننگرهار و کنر را هدف موشک قرار می دهد.
در همین حال عبدالغنی مصمم سخنگوی والی کنر نیز می گوید که شب گذشته حدود ۷۰ موشک که از سوی نظامیان پاکستان شلیک شده به ولسوالی های مرزی برخورد کرده است.
روز گذشته وزارت خارجه ابرار حسین، سفیر پاکستان در کابل را در اعتراض به پرتاب موشک از پاکستان به افغانستان، احضار کرد.
دولت پاکستان، افغانستان را متهم کرده که به جنگجویانی که علیه دولت پاکستان می‌جنگند، در این کشور پناه داده است.
دولت افغانستان اما این ادعا را رد کرده و گفته که افغانستان خود قربانی اصلی تروریسم است و پیوسته پاکستان را متهم کرده که به طالبان، شبکه حقانی و دیگر گروه‌ های مسلح مخالف در خاک خود پناه داده است.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks