خبرگزاری بخدی

منو
اجتماعی

در دو ولایت افغانستان به دلیل برف باری های سنگین ۲۸ تن کشته شدند

در تاریخ:
یکشنبه ۱ حوت ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 گزارش های از دو ولایت فاریاب و بادغیس به نشر رسیده که در این ولایت ها دستکم ۲۸ نفر به دلیل برف باری های سنگین کشته شده اند.


گفته می شود که در این ولایت ها حدد ۹ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.
مقام های محلی ولایت فاریاب اعلام کردند که اخیرا در این ولایت ۲۵ تن به دلیل بارش برف و سرمای شدید جان دادند.
در فاریاب همچنان سه نفر دیگر زخمی شده اند.
نظر به گزارش های نشر شده از ولایت فاریاب حدود ۷۰ سانتی متر برف در این ولایت باریده. برف باری های اخیر در فاریاب بی پیشینه خوانده شده است.
در همین حال مقام های ولایت فاریاب می گویند که ۳۰ چوپان با حدود ۳ هزار گوسفند نیز تا هنوز ناپدید شده و دستکم یک هزار دام نیز تلف شده است.
گفته می شود که این افراد در ولسوالی های پشتونکوت، اندخوی، قرم‌ قول، بلچراغ و دولت ‌آباد ناپدید شده اند.
به گفته مقام های ولایت فاریاب حدود ۷۰ موتر در منطقه کته کم که در نزدیک مرکز ولایت فاریاب موقعیت دارد گیر مانده بود که با تلاش مردم و نیروهای امنیتی نجات داده شده است.
ولایت بادغیس
در همین حال مقام های ولایت بادغیس در غرب کشور نیز می گویند که تا هنوز از کشته شدن ۳ تن گزارش شده است.

گزارش های از دو ولایت فاریاب و بادغیس به نشر رسیده که در این ولایت ها دستکم ۲۸ نفر به دلیل برف باری های سنگین کشته شده اند.
گفته می شود که به دلیل برف باری های سنگین در باغیس و فروریختن سقف یک خانه در ولسوالی مقر این ولایت دو زن و یک مرد کشته شده اند.
در این ولایت همچنان دو نفر دیگر زخمی شده اند.
در نیتجه برف باری چند روز گذشته در بادغیس که حدود ۶۰ سانتر متر برف باریده است حدود سه صد دام نیز در این ولایت تف شده است.
مقام های محلی ولایت بادغیس همچنان گفته اند که به دلیل برف باری های سنگین در این ولایت مسیر هرات و بادغیس در قسمت کوتل سبزک مسدود شده است.
این گزارش ها در حالی نشر می شود که ۱۲ روز قبل (۱۸ دلو) به دلیل برف باری و برف کوچ ۱۱۹ نفر کشته و ۸۹ تن دیگر زخمی شده اند که بیشترین تلفات در ولایت نورستان رخ داده بود.
ولایت هرات
مقام های محلی ولایت هرات در غرب کشور نیز می گویند که به دلیل برف باری های سنگین و سرازیر شدن سیلاب در این ولایت تا هنوز ۲ تن کشته شده اند.
جیلانی فراد سخنگوی والی هرات می گوید که در نتیجه سرازیر شدن سیلاب ها ده ها خانه و هزاران جریب زمین کشاورزی در این ولایت تخریب شده است.
در همین حال امین الله مبین فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفردر غرب کشور می ‌گوید ۵۰۰ تن که شب گذشته در نتیجه ی ریزش برف و سرازیرشدن سیلا‌ب‌ ها که در روستای هزار جریب ولسوالی گذره گیرمانده بودند توسط نیروهای اردوی ملی نجات داده شدند.
اداره مبارزه با رویداد های طبیعی هرات اعلام کردند که در ولسوالی ‌های گذره، پشتون‌ زرغون، کهسان، غوریان، کرخ و انجیل هرات، ده‌ ها خانه و هزاران جریب زمین کشاورزی ویران شده ‌اند.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

اخبار مرتبط:

ده ها تن در نتیجه برف باری های زیاد در فاریاب کشته شدند

حوت ۵, ۱۳۹۵

افزایش تلفات برف باری ها؛ ۱۱۹ کشته و ۸۹ زخمی

دلو ۱۸, ۱۳۹۵

۸۸ نفر در نتیجه برف کوچ های اخیر در نورستان کشته و زخمی شدند

دلو ۱۸, ۱۳۹۵

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks