خبرگزاری بخدی

منو
علم و فن آوری

حمیدالله فاروقی: فضای دانشگاه کابل را غیر سیاسی می سازم

در تاریخ:
شنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 حمیدالله فاروقی که به تازگی به حیث رییس دانشگاه کابل مقرر شده، گفت که در کنار بلند بردن سطح آموزشی، محیط و فضای دانشگاه کابل را با حفظ قانون دانش آموزان غیر سیاسی می سازد.


آقای فاروقی امروز (شنبه) طی یک مراسم از سوی فریده مومند، وزیر تحصیلات عالی به حیث رییس جدید دانشگاه کابل معرفی شد.
حمیدالله فاروقی در سال ۱۳۵۵ با کسب درجه لسانس از دانشکده اقتصاد دانشگاه کابل فاروغ شده و در سال ۱۹۵۵ میلادی از دانشگاه نیویارک موفق به کسب دیپلوم در رشته اقصاد شده است.
همچنان رییس جدید دانشگاه کابل پیش از این به حیث استاد دانشکده اقتصاد، کارمند وزارت اطلاعات و فرهنگ انجام وظیفه کرده است.
آقای فاروقی در مورد برنامه های کاری اش گفت که ایجاد فضای مناسب، توسعه بخشهای تحقیقی، بلند بردن ظرفیت استادان، همگام سازی ادارات با تکنالوژی ، شیوه تدرس معیاری و فراهم ساختن زمینه ارتباط دوام دار با دانشگاهای جهان از برنامه های مهم او خواهد بود.
در همین حال فریده مومند، وزیر تحصلات عالی کشور در این مراسم گفت: ” نبود کیفیت تدریس معیاری و نبود ظرفیت های لازم هنوز هم از چالش های دانشگاه‌های کشور به ویژه دانشگاه کابل است که با مدیریت جدید و کارا تلاش های در راستای رفع این چالش ها برداشته شود”.
خانم مومند، عدم کیفیت تدریس و ظرفیت پایین شماری از استادان را یک چالش اساسی در دانشگاه های کشور خواند.
همچنان او گفت که تحصیلات عالی کشور در نظر دارد تا برای بلند بردن سطح آموزش استادان جوان، سالانه استادان زیادی را به هدف تکمیل کردن دوره های ماستری و دوکتورا به خارج از کشور بفرستد.
همزمان با این ایاز نیازی، استاد دانشکده شرعیات دانشگاه کابل گفت که کاروان دانش آموزان افغانستان فاصله زیادی با کاروان های علمی در جهان دارد که با سعی و تلاش شبانه روزی رییس جدید دانشگاه می تواند این فاصله کم شود.
از سوی هم حمید الله فاروقی، رییس جدید دانشگاه کابل گفته است که گام های استوار را جهت کسب اعتبار علمی دانشگاه کابل در سطح جهان بر می دارد.
آقای فاروقی از حامیان محمد اشرف غنی، رییس جمهوری کشور در کارزار های انتخاباتی و دو سال حکومتداری او بوده است.
پیش از این حبیب الله حبیب به مدت چهار سال رییس دانشگاه کابل بود.
معرفی رییس جدید دانشگاه کابل در حالی صورت گرفته است که هر سال در میان دانشجویان به ویژه لیله نیشنان، روی مواردی مختلف سمتی، سیاسی، مذهبی ودر نهایت کمبود نظم و شیوه تدریس در دانشگاه درگیری های لفظی و حتا سبب کشته شدن و زخمی شدند دانش آموزان می شود.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks