خبرگزاری بخدی

منو
اخبار خارجی

ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهور امریکا سوگند یاد کرد

در تاریخ:
جمعه ۱ دلو ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

 دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب ایالات متحده امریکا امروز (جمعه) به وقت محلی به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهور این کشور سوگند یاد کرد.


در مراسم ویژه تحلیف که در کاخ سفید برگزار شده بود، نخست مایک پینس به عنوان معاون ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا و سپس آقای ترامپ به عنوان رییس جمهور جدید سوگند یاد کردند.
در این مراسم باراک اوباما پس از هشت سال ( دو دوره ریاست جمهوری) به گونه رسمی قدرت سیاسی را به دونالد ترامپ واگذار کرد و با خانواده اش کاخ سفید را ترک کرد.
هیلاری کلینتون، رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری به همراه همسرش بیل کلینتون، رییس جمهور پیشین امریکا و جورج بوش، رییس جمهور پیشین امریکا در مراسم حضور داشتند.
در این مراسم حدود ۹۰۰ هزار شهروند ایالات متحده امریکا در کاخ سفید گردهم آمده بودند.
آقای ترامپ از حزب جمهوریخواهان که در انتخابات ۸ نوامبر سال گذشته میلادی رقیبش هیلاری کلنتون از حزب دموکرات ها را شکست داد، امروز رسما رییس جمهور امریکا شد.
ترامپ در این مراسم سخنرانی کرده و از همکاری صادقانه اوباما برای انتقال قدرت سیاسی سپاسگزاری کرد.
او گفت مهم نیست که چه حزبی قدرت را در اختیار دارد، بلکه مهم این است که مردم حاکم باشند.
آقای ترامپ گفت روز آغاز ریاست جمهوری اش به عنوان روزی در یادها خواهد ماند که مردم امریکا “دوباره” بر سرنوشت خود حاکم می‌شوند.
دونالد ترامپ گفت با تقویت ائتلاف‌های موجود و تکشیل ائتلاف‌های جدید “تروریسم رادیکال اسلامی” را از صحنه جهان محو خواهد کرد.
رییس جمهور جدید امریکا گفت که دراین کشور سیستم آموزش و پرورش تغییر خواهد کرد و او می خواهد خدمات عامه عالی را به مردم امریکا ارایه دهد
او همچنان تاکید کرد که می خواهد کره زمین را از بیماری های گوناگون پاکسازی کند.
از سویی هم گفته شده که دونالد ترامپ در نخستین ساعات ریاست جمهوری خود فرمان‌های اجرایی را در مورد مهاجرت، اعمار دیوار در امتداد مرز ایالات متحده – مکسیکو و الغای برخی پالیسی‌های حکومت باراک اوباما امضا خواهد کرد.
خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks