"/>

خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

برای نزدیک به ۴۰۰ نفر زمینه اشتغالزایی در فراه فراهم شد

در تاریخ:
شنبه ۲۷ قوس ۱۳۹۵
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

مقام های محلی ولایت فراه در غرب کشور می گویند که برای ۴۰۰ تن از طبقه ذکور و اناث زمینه ی اشتغالزایی فراهم شده است.

کورس های اموزشی در ولایت فراه
محمد ناصر مهری سخنگوی والی فراه به خبرگزاری بخدی گفت: به تعداد ۳۹۰ تن زمینه اشتغالزایی و امرار معیشت کورس های حرفوی فراهم شد.
آقای مهری می گوید که این کورس ها برای عودت کنندگان، بیجاشدگان و کسانی که از کشور های بیرونی رد مرز شده و در فراه آمده اند، زمینه سازی شده است.
به گفته مهری هنگام افتتاح این کورس ها محمد آصف ننگ والی فراه، شماری از روسای ادارات ملکی، اعضای شورای ولایتی، مسوول دفتر CRDSA ، استادان و شاگردان حضو داشتند.
سخنگوی والی فراه می گوید که خیاطی، آرایشگری، خامک دوزی، کامپیوتر، ترمیم مبایل، ترمیم سولر، فلزکاری و تجارت های کوچک را شامل می شود.
گفته می شود که در این دوره ی آموزشی ۲۲۰ تن از طبقه اناث و ۱۷۰ نفر دیگر طبقه ذکور شرکت کرده اند تا آموزش حرفوی را در بخش شان ببینند.
محمد آصف ننگ والی فراه در افتتاحیه این کورس های حرفوی از دفاتر همکار با آمریت مهاجران که همیشه برای مهاجران این ولایت زمینه های اشتغالزایی و امرار معیشت را آماده می کنند اظهار قدردانی کرده و گفته برای شاگردانی که از این کورس های حرفوی فارغ می شوند زمینه کار برای شان آماده خواهد شد تا از این طریق معیشت زنده گی خود را تامین کرده بتوانند.
قابل ذکر است که در چهار ولایت زون غرب(فراه،هرات، بادغیس و غور) این کورس های حرفوی افتتاح شده است که از سوی دفتر CRDSA تطبیق می گردد.

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks