خبرگزاری بخدی

منو
اقتصادی

استرالیا دو میلیون دالر به بخش زراعت کشور کمک می کند

در تاریخ:
چهارشنبه ۲۲ سنبله ۱۳۹۶
گزارش توسط: اشتراک گذاری:

مقام های وزارت زراعت، مالداری و آبیاری کشور با مسوولان کمک های کشور استرالیا برای افغانستان تفاهم نامه کمک دو میلیون دالری به وزارت زراعت کشور را به امضا رساندند.

این تفاهم نامه میان عبدالقدیر جواد، معین مالی وزارت زراعت و مالکوم لیجت، مسوول کمک های استرالیا برای افغانستان و به هدف حمایت از دهقانان به امضا رسیده است.

آقای جواد در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت:” این کمک مالی وزارت زراعت را قادر می‌ سازد تا استراتیژی زراعت در مناطق خشک را که هشت ولایت شمال شامل ( بلخ – سرپل – جوزجان – فاریاب – بغلان – سمنگان می‌ باشد) را تحت پوشش قرار می ‌دهد.”

در خبرنامه وزارت زارعت آمده: این استراتیژی به وزارت زراعت فرصت می ‌دهد تا دهاقین را در این ولایات یاری رساند، این پروژه طی دو سال در ولایات یاد شده تطبیق می گردد و در ضمن قرار است کمک های کشور استرالیا در بخش زراعت در ولایات دیگر کشور نیز گسترش یابد.

همچنان در این خبرنامه آمده است که، این کمک دولت استرالیا در بخش های ترویج، تحقیقات و انکشاف زراعت برای در مناطق خشک به مصرف خواهد رسید و همچنان برنامه‌های که برای دهقانان شیوه‌های مناسب زراعت را ارایه می ‌کنند تطبیق خواهد شد.

این اولین بار است که کمک‌های کشور استرالیا برای افغانستان از طریق وزارت مالیه دولت افغانستان به وزارت زراعت داده می شود.

تطبیق استراتیژی زراعت در مناطق خشک بخش مهم و مورد توجه وزارت زارعت است و براساس بررسی‌های که صورت گرفته، ۲۰ میلیون دالر برای تطبیق آن نیاز است.

خبرگزاری بخدی

اشتراک گذاری این مطلب:

پرخواننده ترین ها

برای اطلاع یافتن از آخرین اخبار افغانستان و منطقه به صفحات اجتماعی خبرگزاری بخدی بپیوندید.

آخرین اخبار روز

بیشتر بخوانید

خبرگزاری بخدی

تازه ترین تحولات منطقه و جهان

حق کاپی رايت تمام مطالب، اخبار و گزارشها برای خبرگزاری بخدی محفوظ است.
درباره شرايط استفاده از مطالب خبرگزاری بخدی بيشتر بخوانيد.

Powered & Developed by TechSharks